Peter Dubaj leží mnohým Slovákom v žalúdku. Napriek tomu sledujú každý jeho krok. Dôvod je viac ako jasný – mladý biznisman z Topoľčian si žije nadmieru luxusný život, ktorý ich fascinuje, a v kútiku duše dúfajú, že raz ho budú mať i oni. KingDubaj má najnovšie za sebou dovolenku v Dubaji, no nie len takú hocijakú. Peter bol dva dni ubytovaný v najdrahšom hoteli na svete!

22-ročný podnikateľ, tráviaci väčšinu svojho života na cestách, navštívil mesto, ktorého názov je čírou náhodou totožný s jeho priezviskom, už 12-krát. Vraj vždy, keď bol na pláži Jumeirah, odkiaľ je vidieť krásny hotel Burj Al Arab, premýšľal, aké by to bolo, keby sa tam raz ubytuje. Bol to zároveň aj jeden z Petrových niekoľkých životných cieľov. Rozhodol sa teda, že si ho splní. A keďže veľa Slovákov na toto miesto nechodí, zaujímalo nás, predpokladáme, že rovnako ako vás, ako taký pobyt v najdrahšom hoteli sveta vyzerá.

Koľko stála jedna noc v hoteli Burj Al Arab?

Ceny za ubytovanie v Burj Al Arab sú rôzne, záleží od druhu izby. Sú tu izby aj za 1.700 eur na noc s poplatkami, ktoré sú dosť vysoké a platíte ich štátu. Ja som sa však rozhodol pre tú najlepšiu izbu, ktorá bola v ponuke. Izbu sme si rezervovali na konkrétny dátum, keďže sme tam mali jedno natáčanie. Noc v hoteli nás vyšla na 3.500 eur – rátam v tom aj jedlo, nejakú tu útratu z mini barov a drinky v lobby.

Ako dlho si tam bol ubytovaný?

V Burj Al Arab som strávil 2 noci, ale pripadalo mi to, ako keby som tam bol ubytovaný týždeň. Vychutnával som si ten vibe, atmosféru a pokoj, ktorý vychádzal z ľudí. Mám veľmi rád atmosféru, keď sa nikto netrasie na raňajkách a neberie si 20 croissantov do zásoby, aby mal čo chálovať aj na obed a na večeru. Tak to robia naši strelci na dovolenke v Turecku, kde majú polpenziu + k tomu ešte oberú celý strom s figami pri hoteli.

Aká suma svietila na faktúre za celý výletík?

Faktúrka za celý pobyt bola okolo 7.000 eur. Za minibar som doplácal 450 eur, keďže kameraman si myslel, že je všetko zadarmo, lebo mu to vraj hovorili, tak vypil všetko a na konci pobytu otvoril nejaké tretinkové šampanské asi za 200 eur.☺ S tým sme si nakoniec pooblievali nohy, aby sme nemali kŕčové žily. Malá Coca-Cola stojí v minibare 15 eur a pivo Heineken v malej plechovke 25 eur. To len tak pre informáciu, keby vás chytil smäd v cene večere pre dvoch.

Precestoval si už kus sveta. Keď máš teda Burj Al Arab porovnať s inými luxusnými hotelmi, čím bol iný?

Tá atmosféra od príchodu sa nedá ani popísať. Hneď na začiatku sme dostali uteráky, aby sme si poutierali čelo z tej sumy, ktorú sme zaplatili, dostali sme čerstvé džúsy z kiwi a pridelili nám osobného asistenta, ktorý sa o nás staral. Mimochodom, každé poschodie má svoju recepciu s človekom, ktorý sa stará o približne 15 izieb. Takže pokiaľ potrebujete s niečím pomôcť alebo poradiť, stačí si zavolať svojho Concierge-a. Igora, kameramana, dokonca pobalil, lebo mal moc tých objektívov a statívov. Dal som za to chalanovi 50 eur, nech má na kávu. Všeobecne v hoteli vládne výnimočná energia a atmosféra. Ubytováva sa tu veľa bohatých ľudí, čo môžete dedukovať aj podľa oblečenia. Každý je k vám až prehnane milý. Každý pozdraví a chce vám pomôcť, aj keď nemáte žiaden problém. Ako sa hovorí „Welcome you back sir“. Toto salto mi hovoril každý, keď som sa vrátil z pláže. A ja im na to „děkujeme pane“. ☺

Stáli podľa teba služby hotela za tie peniaze?

Určite stáli. Mám rád, keď zaplatím za niečo veľkú sumu a viem, že za to dostanem adekvátnu službu. Na Slovensku väčšinou zaplatíte za niečo veľké prachy a dostanete len nafúknuté pozlátko, viď niektoré bratislavské reštaurácie, ku ktorým je základná výbava Hylak forte 😀  Tu jednoznačne viete, za čo platíte, servis a hotel je na maximálnej úrovni. Viem, že je úplne nepredstaviteľné, aby som zažil toľko milých ľudí pokope v hoteli na Slovensku. U nás by mal recepčný v drahom hoteli ešte mindrák z toho, že prečo ste si práve vy vybrali taký drahý hotel. Ale každopádne, hotel môžem jednoznačne odporučiť každému, koho to nebude finančne bolieť.

Akí ľudia v ňom boli ubytovaní? 

Nájdete v ňom ubytovaných úspešných ľudí z celého sveta. Stretol som jedného známeho Čecha, no určite si nepraje byť menovaný. Dali sme debatu a v blízkej dobe chystáme nejaké veci. V hoteli možno stretnúť černochov, Aziatov, Indov, jednoducho celý svet – smotánku, ktorá má peniaze. Už z diaľky vidíte, ako si vyhrávajú tie LOUIS VUITTON koženné doplnky a zlaté Rolexy na rukách. Proste nenájdete tu človeka, ktorý by sem šiel na úver a vyzeral by ako šupák. Nachádazali sa tam len velice silní podnikateľia a veľmi často aj celebrity, ako napríklad tenista Nadal. Viem potvrdiť to, že za tento mesiac som tam bol ako Slovák jediný. Počas roka ich tam vraj bolo iba pár, no číslo sa pohybuje v jednotkách ľudí. Čo ale viem potvrdiť je, že ako plnoletý Slovák bez doprovodu rodičov som tam bol zatiaľ najmladší.

Vnímal si tento luxusný pobyt možno ako niečo mimo reality, bežného sveta?

Vnímam to ešte teraz ako motiváciu robiť veci čo najlepšie, aby som sem mohol prísť na 2 týždne a mohol si tu chillovať a vychutnávať tú atmosféra. Predsa sa tam nedostane počas života 99 % ľudí na svete. Tento pobyt mi čiastočne zmenil život a zistil som, že nič nie je také drahé, len my málo zarobíme. Takže to beriem ako veľkú motiváciu. Zarábať toľko, aby to boli o pár rokov pre mňa len drobné.

Plánuješ sa teda ešte niekedy v Burj Al Arab ubytovať?

Určite áno, plánujem sem ísť koncom roka aspoň na 10 dní. Chcem pre svoj život to najlepšie, takže už si nechcem zvykať na nejakú 5-hviezdu. Potrebujem, aby tam svietilo 7 hviezd! Z lepšieho sa do horšieho ide ťažko.

Petrove videá z Burj Al Arab

 

 

 

Zdroj: muzskysvet.sk | Foto: Peter Dubaj

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.