7 eur na hodinu, 20 eur za každý pozitívny prípad a 500 eur za celý odrobený víkend na celoplošnom testovaní. Takouto motiváciou sa snažila vláda prilákať zdravotníkov na výpomoc počas plošného testovania na koronavírus Covid-19. Zdá sa však, že nie všetci zdravotníci dostanú zaslúžené peniaze! 

16 hodín denne v rizikovom prostredí, častokrát v chlade a bez možnosti si aspoň na chvíľu oddýchnuť. To zažívali statoční zdravotníci počas posledných dvoch víkendov po celom Slovensku. Tisíce z nich sa rozhodli pomôcť pri celoplošnom testovaní a okrem dobrého pocitu z pomoci občanom Slovenska očakávali aj zaslúženú a sľubovanú odmenu.

Portál Funmagazin.sk však priniesol prekvapivé informácie o tom, že nie každý zúčastnený zdravotník odmenu dostane. Pod statusom premiéra Igora Matoviča sa totiž objavili komentáre o tom, že tí zdravotníci, ktorí ešte nezmaturovali, nemajú nárok na žiadnu odmenu. To im však bolo povedané až po testovaní. Nuž, uvidíme ako sa tieto problémy podarí kompetentným vyriešiť, keďže za každú prácu by náležite mala nasledovať aj primeraná pláca!

Komentáre o nevyplatených odmenách zdravotníkom

Zdroj|Foto: Funmagazin.sk, Facebook/Igormatovic