Niekdajší brazílsky futbalový útočník Ronaldo je považovaný za jedného z TOP kanonierov celej histórie futbalu. Hoci mal tento chlapík brilantnú kariéru, o veľa úspechov ho pripravili zranenia. Nedávno vyplávalo na povrch aj to, že počas jedného turnaja musel dokonca nosiť cez zápasy plienky! 

Ronaldo Luiz Nazário de Lima. Tak znie celé meno brazílskej futbalovej legendy, ktorú fanúšikovia uctievajú v rodnej Brazílii, ale aj v Európe, kde obliekal dresy hneď niekoľkých veľkoklubov. Najdrahší hráč svojej doby bavil futbalových priaznivcov dlhé roky, ale sám často trpel kvôli zranenianm. Najmä jeho kolená mu pokazili niekoľko sezón, ale Ronaldo poriadne trpel aj počas slávneho turnaja Copa América v roku 1999.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

V roku 1999 mal totiž Ronaldo Fenomeno problémy s váhou, ale keďže brazílska repre nechcela na turnaji Copa América štartovať bez neho, celý realizačný tím sa snažil vymyslieť, ako mu pomôcť zhodiť pár kíl dole. Doktori mu odporučili liek Xenical, ktorý mal však silné vedľajšie účinky – vylučovanie.

Preto musel slávny kanonier nosiť počas zápasov plienky, čo mu podľa slov vtedajšieho kouča brazílskej reprezentácie nebolo vôbec príjemné. Hviezdny útočník však tento krok rozhodne nemusel nikdy oľutovať, pretože Brazília celý turnaj napokon ovládla a získala svoj 6.titul Copa América, pričom Ronaldo sa stal s piatimi gólmi najlepším strelcom šampionátu, spolu s krajanom Rivaldom. Aj takéto neuveriteľné príbehy píše futbalový život!

Ronaldo Copa América 1999

Ronaldo plienky Copa América 1999

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Foto|Video: YouTube