Smutná správa zasiahla nielen futbalovú rodinu Weissovcov, ale aj mnoho slovenských fanúšikov. V pondelok ráno zomrel vo veku 79 rokov bývalý československý futbalový reprezentant Vladimír Weiss najstarší.

„Otec bývalého reprezentanta a trénera národného tímu i starý otec člena súčasného kádra výberu Jána Kozáka bol zakladateľom výnimočnej futbalovej dynastie. Je len málo rodín, ktorých zástupcovia troch generácií si zahrali na vrcholných svetových súťažiach,“ píše sa na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu.

Vladimír Weiss najst. sa narodil 21. septembra 1939 vo Vrútkach. Trikrát si obliekol reprezentačný dres. „Nahradil som v obrannej formácii kapitána Ladislava Nováka,“ spomínal. Do roku 1969 hrával za FK Inter Bratislava, kde odohral 236 zápasov v najvyššej súťaži a zaznamenal 6 gólov. Neskôr to skúšal aj ako tréner, viedol menšie kluby Trnávku, Rapid Bratislava, Slovenský Grob, Pezinok a Limbach, pretože ako vdovec sa staral o dve deti a tak nemal priestor ísť ďalej od domova. Dlhé roky bojoval s cukrovkou, prišiel o časť nohy a utiahol sa do Limbachu. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: Futbalsfz.sk | Foto: YouTube