Brazílsky Ronaldo je dodnes považovaný za jedného z najlepších útočníkov, ktorí kedy behali po futbalových trávnikoch. Pre mnohých je chlapík menom Ronaldo Luis Nazário de Lima dokonca najlepší. Ešte minuý rok však R9 tvrdo skritizoval jedného zo svojich bývalých trénerov. 

Brazílčan Ronaldo vystriedal v Európe viacero svetoznámych klubov ako PSV, Barcelonu, Inter či Real Madrid. Do “Bieleho baletu” prišiel po fantastickom šampionáte 2002, kde sa stal kráľom strelcov a doviedol Brazíliu k titulu. Dres tohto kráľovského veľkoklubu obliekal do januára 2007, kedy odišiel do talianskeho tímu AC Miláno.

Ronaldo sa v rozhovore pre Fox Sports vyjadril, že nikdy nechcel z Madridu odísť, ale musel kvôli vtedajšiemu koučovi Fabiovi Capellovi. Tento Talian viedol slávny madridský tím v rokoch 2006-2007 a podľa vlastných slov niekdajšieho vynikajúceho kanoniera bol Ronaldo často vynechávaný zo zostavy kvôli nadváhe.

„Keď som prekonal svoje povolené maximum, čo i len o 100 alebo 200 gramov, už ma chcel vyhodiť z tímu. Nemyslím si, že tieto hodnoty znamenajú veľký rozdiel vo výkone hráča.“ Ronaldo priznal, že vie pochopiť veľa vecí, ale Capellovmu správaniu jednoducho nikdy neporozumel.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Foxsports.com | Foto: Twitter