Ján Kuciak starší, otec zavraždeného investigatívneho novinára, sa pre médiá vyjadruje o niečo menej ako matka zosnulej nevesty Zlatica Kušnírová. Dva mesiace po vražde však prišiel so smutným priznaním. 

Zarmútený otec vraj nemal politiku nikdy v láske, no sleduje ju. Pre Denník N priznal vec, ktorej nebudete chcieť ani veriť. Doposiaľ bol totiž voličom Smeru-SD a pred synom ho obhajoval. Po Jánovej vražde ale zmenil názor a považuje ho za mafiánsku stranu.

Ján Kuciak starší okrem toho povedal, že nikdy synovým článkom úplne nerozumel a bol z nich dopletený: „Zaplietol som sa v nich hneď na začiatku.“ Preto ich ani nikdy nedočítal a keď sa o nejakom s Jankom rozprával, musel mu ho dovysvetľovať. Avšak napriek tomu si nebol istý pravdivosťou. „Až teraz ma presvedčili,“ smutne dodal.

Syna má stále pred očami. Na záhrade vraj postavil ešte ako gymnazista spolu so spolužiakmi altánok po prvej brigáde. „Nechcel za to žiadne peniaze. Síce atypický, s krivou podlahou, ale ten altánok tam bude vždy. Keď vyjdem z domu, je to prvé, čo vidím,“ zveril sa pán Kuciak.

Čo sa týka zmien na politickej scéne, podľa neho sa vlastne nič nezmenilo a nový premiér Peter Pellegrini je poskokom Roberta Fica. Denisa Saková, budúca ministerka vnútra, údajne v najzávažnejších kauzách zase kryla chrbát Robertovi Kaliňákovi.

Jánov otec sa v budúcnosti plánuje zúčastňovať na ďalších protestoch, pričom vyzýva ľudí, aby tak robili tiež. Nechce sa vraj uspokojiť s povrchnými sľubmi: „Osobne sa budem na protestoch zúčastňovať, pokiaľ budem môcť. Čakal som dosť dlho, že sa niečo vyrieši, ale nestalo sa nič.“

Zdroj: dennikn.sk |  Foto: facebook