Na knihách a filmoch o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi vyrastalo veľké množstvo detí po celom svete. To, čo sa v skutočnosti dialo “za oponou” pri nakrúcaní filmov, však vedel len málokto. A predstaviteľ hlavného hrdinu Daniel Radcliffe sa rozhodol po rokoch vyjsť s pravdou von!

Daniel Radcliffe (30) sa stal populárnym ihneď po vydaní prvého z filmov, ktorý sa dostal na plátna kín v roku 2001. Mal vtedy ešte len dvanásť rokov a rýchla sláva mu rovnako ako mnohým iným veľmi uškodila, čo priznal v rozhovore pre portál Offcamera.com. Daniel sa podľa svojich slov s popularitou v puberte začal vyrovnávať nadmerným požívaním alkoholických nápojov. Údajne chodil často opitý aj na nakrúcanie a dodnes si dokonca presne vie spomenúť na niektoré scény, počas ktorých bol “naliaty”.

Vraj to robil preto, lebo mal pocit, že ho niekto neustále sleduje a alkohol mu pomáhal na tieto myšlienky zabudnúť. Keď bol však opitý, tak si uvedomil, že takto ho ľudia nemôžu vidieť a preto pil ešte viac a nedokázal sa dlho dostať z tohto začarovaného kruhu. Piť prestal niekedy v priebehu roka 2010, keď prebiehalo natáčanie posledného ôsmeho filmu o Harrym Potterovi. Daniel v interview na záver dodal, že neskúsený človek nepozná presný návod na zvládnutie slávy, a preto by sa prešľapom mladých hviezd mali médiá venovať čo najmenej.

Daniel Radcliffe o alkohole

Foto|Video: Twitter, YouTube