Niekdajší ruský kanonier Iľja Kovaľčuk sa pred minulou sezónou vrátil do NHL, ale svoj trojročný kontrakt s Los Angeles Kings nedodržal, pretože tím ho počas tohto týždňa vyplatil zo zmluvy a 35-ročný krídelník sa stal neobmedzene voľným hráčom. Kam budú teraz smerovať jeho kroky? 

O situácii Iľju Kovaľčuka v tíme Los Angeles Kings sa toho popísalo už viac ako dosť. Kým v minulej sezóne odohral 64 zápasov s bilancou 34 bodov (16 +18), v tomto ročníku nastúpil len na 17 stretnutí, v ktorých zaknihoval 9 bodov (3 +6). Stal sa zdravým náhradníkom a Kings vyriešili zložitú situáciu tým, že ukončili Kovaľčukov kontrakt a spravili z neho voľného hráča.

Väčšina ľudí očakáva, že ruský útočník zamieri späť do KHL, kde v rokoch 2013 – 2018 obliekal dres Petrohradu. Sám hráč ale údajne túži po ďalšom zotrvaní v NHL, pretože jeho snom je vyhrať Stanley Cup, ktorý mu ako jediný chýba k tomu, aby sa stal členom legendárneho Triple Gold Club, čo je skupina hráčov, ktorí počas kariéry dokázali vyhrať Stanley Cup, zlato na ZOH a tiež zlato na MS.

V kuloároch NHL možno nájsť viacero špekulácií o jeho ďalšom možnom pôsobisku, ale v posledných hodinách sa vo veľkom skloňuje najmä klub Boston Bruins. Legendárny tím z tzv. Originálnej šestky NHL totiž chce vystužiť svoju druhú formáciu, v ktorej by sa Čechovi Davidovi Krejčímu náramne hodil schopný zakončovateľ.

Iľja Kovaľčuk je údajne pripravený prijať aj finančne najnižší možný kontrakt, len aby sa mohol stať súčasťou niektorého z klubov, ktorý by mal reálnu šancu na výhru strieborného hokejového grálu. Boston v posledných rokoch patrí k tým najambicióznejším tímom ligy a v minulej sezóne sa dokonca dostal až do finále.

Potvrdia sa veľké špekulácie a stane sa svojrázny ruský útočník spoluhráčom Zdena Cháru či Jaroslava Haláka? Okrem Bostonu sa totiž objavili aj špekulácie o možnom presune do Pittsburghu Penguins či Calgary Flames. Článok budeme v prípade nových správ okamžite aktualizovať.

Iľja Kovaľčuk všetky góly a nájazdy 2018/2019

Zdroj: Eliteporspects.com | Foto: Twitter | Video: YouTube