Slovenský futbalový záložník Marek Hamšík je stálicou a žijúcou legendou talianskeho klubu SSC Neapol a len málokto si ho vie predstaviť v inom drese. Ak sa však posledné informácie z Talianska ukážu ako pravdivé, „Marekiaro“ by mal možno predsa len pouvažovať nad zmenou tímu.

Viaceré talianske i anglické médiá priniesli správu, že hneď traja svetoznámi tréneri budú počas leta 2018 meniť svoj klub. Taliansky manažér Antonio Conte by mal opustiť Chelsea, pričom na jeho miesto by mal v Londýne zasadnúť súčasný kouč SSC Neapol Maurizio Sarri.

Tohto Taliana by mal pre zmenu na lavičke talianskeho klubu nahradiť Španiel Rafael Benítez, ktorý momentálne šéfuje anglickému Newcastlu United. Rafael už raz Neapolčanov viedol a bolo to v rokoch 2013 – 2015. A práve on by mohol byť tým problémom, kvôli ktorému by možno Marek Hamšík začal uvažovať nad zmenou klubu.

Keď totiž Benítez pôsobil na lavičke SSC naposledy, jeho vzťahy so slovenským reprezentantom boli údajne na bode mrazu. Benítez mal dokonca Hamšíka v zápasoch stavať na iné pozície, než na aké bol zvyknutý, ale rodákovi z Banskej Bystrice malo vadiť hneď niekoľko ďaších vecí na Španielovom prístupe. Problémom je to, že Marek Hamšík oslávi v júli 2018 už 31 rokov a možno nebude chcieť stráviť svojich posledných pár rokov na vrchole pod vedením trénera, s ktorým si absolútne nerozumie.

Súčasťou týchto trénerských rošád na trase Anglicko – Taliansko však majú byť podľa webov Football Italia či The Sun aj dvaja známi obrancovia. Kalidou Koulibaly by mal z tímu SSC Neapol zamieriť do londýnskej Chelsea spolu so Sarrim, opačným smerom by mal naopak putovať súčasný zadák Chelsea David Luiz. Uvidíme, ako sa napokon situácia v tíme SSC Neapol vyvinie.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Thesun.co.uk, Football-italia.net | Foto: Twitter