Podľa nových zistení výskumného centra pre rakovinu Univerzity v Seattli ženy absorbujú a celý život nosia DNA všetkých mužov, s ktorými kedy mali pohlavný styk. K tomuto záveru vedci dospeli náhodou, keď skúmali tehotné ženy čakajúce chlapca – konktétne, či môžu byť náchylnejšie na neurologické choroby, ktoré sa vyskytujú väčšinou u mužov.
Výskum sa začal vyvíjať iným smerom potom, ako vedci v mozgoch týchto žien objavili rôzne typy mužského DNA, ktoré nevedeli, odkiaľ by mohli pochádzať. DNA cudzích mužov sa vyskytlo u 63 % žien.
Vedci zistili, že DNA určite nepochádza z dieťaťa plávajúcom v ženskom tele, pretože rovnaké nálezy mužského DNA sa nachádzali i v mozgoch dám, ktoré tehotné nikdy neboli. Začalo sa teda s množstvom vedeckých teórií, skúmaní a porovnávaní.
Vedci sa zaoberali týmito možnými príčinami:
- samovoľný potrat dieťaťa mužského pohlavia, o ktorom žena nevedela a jeho následné vstrebanie,
- dvojča mužského pohlavia, ktoré matka v skorom štádiu tehotenstva potratila a druhý plod (sestra) vstrebal,
- prenesenie DNA staršieho brata, ktoré sa dostalo do cirkulácie matky počas tehotenstva a z nej v priebehu druhého tehotenstva do tela sestry,
- pohlavný styk.
Konečný výsledok je šokujuci. Neznáme mužské DNA, nachádzajúce sa v telách žien, pochádza z pohlavného styku. Spermia je totiž živá bunka, ktorá sa po vniknutí do ženy vstrebe. Platí to i pri orálnom styku. Takto vstrebané spermie sa stávajú súčasťou ženinho krvného obehu, hromadia sa jej v oblasti mozgu a chrbtice. Mužské DNA prežíva v tele ženy i viac ako 50 rokov.
Zdroj: yournewswire.com | Foto: pixabay