Slovenský futbalista v službách španielskej Celty Vigo Stanislav Lobotka opäť zahviezdil. Tentokrát sa mu to podarilo proti slávnemu katalánskemu veľkoklubu FC Barcelona, s ktorým jeho tím remizoval 2:2.

V zápase 33. kola španielskej La Ligy privítala Celta Vigo Barcelonu a v jej základe sa už tradične objavil aj Stano Lobotka. Slovenský futbalista pri remíze 2:2 odohral celý zápas. Počas neho zaznamenal 63 dotykov s loptou a vyslal svojim spoluhráčom 48 prihrávok, pričom až 44 z nich bolo presných. To mu vynieslo úspešnosť 91,7 percenta, na čo sa nechytali ani najväčšie hviezdy Barcelony. Jediný, kto sa Lobotkovi v tomto ohľade vyrovnal, bol jeho spoluhráč Jozabed, ten ale zaznamenal o polovicu prihrávok menej.

Skvelý výkon Stana Lobotku však nebol len o prihrávkach, pretože na sociálnej sieti Twitter sa po zápase fanúšikovia Celty Vigo zhodli na tom, že práve Stano bol v druhom polčase kľúčovou postavou svojho tímu a diktoval tempo hry celého mužstva. Na tohto hráča môžeme byť na Slovensku právom hrdí!

Celta Vigo : Barcelona 2:2 (zostrih zápasu)

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Whoscored.com, Twitter | Foto|Video: Twitter, Streamable.com