Na našej malej modrej planéte sú miesta, ktoré skrývajú záhady. O týchto miestach vzniká veľa teórií, ale ktorá z nich a či vôbec nejaká, je pravdivá, to sa možno ani nikdy nedozvieme.

Area 51

Area 51 je obrovský komplex budov, zväčša podzemných, na juhozápade USA. Areál je strážený a nikto nepovolaný doň nemá prístup. Neďaleko od Area 51 údajne pred desaťročiami spadla kozmická loď, ale oficiálne to, samozrejme, nie je potvrdené. Konšpiračné teórie hovoria o tom, že americká vláda a armáda v tomto prísne stráženom, tajnom areáli vyvíja supermoderné zbrane, iné konšpiračné teórie hovoria, že v Area 51 sa konajú tajné stretnutia najvplyvnejších a najbohatších ľudí sveta za účelom ovládnutia planéty. Tí, ktorí vedia pravdu, však zaryto mlčia.

Vatikánske múzeá

Záhadné sú aj archívy Vatikánskych múzeí. Turisti síce môžu obrovský múzejný areál navštíviť, ale skutočné poklady sa vraj neskrývajú vo vitrínach, ale v podzemných priestoroch. Archívy Vatikánskych múzeí údajne pred svetom taja pravdu o Ježišovom živote, disponujú jeho tŕňovou korunou, skutočným plášťom, do ktorého bol zabalený po smrti, dokonca sú tam vraj aj trezory, v ktorých majú najvplyvnejší muži Vatikánu ukryté obrovské sumy peňazí. To, čo skutočne skrývajú archívy Vatikánskych múzeí, však nevie nikto, len ten, kto do nich vstúpil. Takých ľudí je vraj len niekoľko desiatok.

Bermudský trojuholník

V Atlantickom oceáne sa nachádza veľmi známa, ale málo preskúmaná oblasť, známa ako Bermudský trojuholník. Rozprestiera sa medzi Portorikom, Floridou a Bermudami. Dochádza tam k nevysvetliteľným zmiznutiam lodí a lietadiel. Teórií, prečo je to tak, je niekoľko desiatok. Tie serióznejšie hovoria o tom, že sú tam vzdušné a vodné víry, alebo že za všetko môže hmla alebo podmorské zemetrasenia. Teórie, pritiahnuté za vlasy tvrdia, že oblasť je ovládaná mimozemšťanmi, prípadne, že je tam jedovatý vzduch, ktorý ovládne myseľ kapitánom lodí a pilotov a tí potom úmyselne zničia svoju loď alebo lietadlo. Alebo to, že tam žijú obrovské morské hady a iné príšery, ktoré sťahujú lode na dno (tejto poslednej teórii sa verilo hlavne v minulosti počas plavieb z Európy do Nového sveta, dnešnej Ameriky).

Mariánska priekopa

Za najzáhadnejšie miesto na svete sa však právom považuje Mariánska priekopa. Táto priekopa v Tichom oceáne je hlboká 11 km a je to najmenej prebádaná oblasť na Zemi. Na dne panuje úplná tma a tlak, ktorý dokáže roztrhnúť aj oceľ. Len málo výskumov Mariánskej priekopy bolo úspešných. Expedície na konci minulého storočia ukázali, že dno Mariánskej priekopy, napriek tme a tlaku, je plné života. Tvory, ktoré z dna vytiahli, vyzerali ako draky z čínskych bájí alebo ako votrelec zo svetoznámeho hororu Ridleyho Scotta. Vedci, ktorí sa zaoberajú výskumom najhlbšieho miesta na Zemi tvrdia, že vieme viac o Marse ako o Mariánskej priekope.

Zdroj: Unsolved.com, Unexplained-mysteries.com, Mashable.com, Zahady.org, Livescience.com | Foto: Livescience.com, Area51specialprojects.com, Triptease.com, Zahady.org, Redbull.com