Ako sme vás už informovali, tak ústredný krízový štáb včera (9.11.) vláde navrhol predĺženie trvania núdzového stavu o ďalších 90 dní, po jeho skončení 14. novembra. S tým súhlasil aj premiér Igor Matovič (47), ktorý to plánuje navrhnúť vládnej koalícii. To však dnes rázne odmietol predseda SAS a minister hospodárstva Richard Sulík (52)! 

Odborníci na ústrednom krízovom štábe navrhli predĺženie núdzového stavu až o ďalších 90 dní, takže ten by mal po jeho znovu uplatnení od 14. novembra trvať až do 12. februára nasledujúceho roka >>viac TU<< . To by dávalo vláde zároveň právo uplatniť zákaz vychádzania občanov od 23:00 do 05:00, o čom sme vás už informovali v tomto článku.

Richard Sulík však tieto návrhy odmieta, pretože na znovuzavedenie stavu núdze na takú dlhú dobu momentálne už nevidí dôvod. Je však naklonený kompromisu a to predĺženiu núdzového stavu maximálne o 30 dní, pretože na dlhší čas to podľa neho nemá zmysel. Zdá sa teda, že koaličná SAS tento nápad odborníkov a premiéra Matoviča nepodporí a my môžeme len čakať, ako sa k tomu postaví celá vláda spoločne.

Richard Sulík o núdzovom stave

Zdroj: Facebook/RichardSulik | Foto: YouTube