Napätie v koalícii sa každým dňom stupňuje a zatiaľ čo premiér Igor Matovič (47) si berie na paškál všetkých, ktorí majú iný názor, od prezidentky, cez vedcov až po partnerov vo vláde, tak ticho už nechcú byť ani jeho “oponenti“. A predseda koaličnej SaS a zároveň minister hospodárstva Richard Sulík (52) mu vrátil poriadne tvrdý direkt! 

Igor Matovič a Richard Sulík sa z niekdajších dobrých opozičných partnerov premenili na koaličných konkurentov, ktorí bojujú o priazeň Slovenska. Sulík sa snaží ochraňovať ekonomiku a kritizuje likvidačné opatrenia vlády prijímané častokrát zo dňa na deň, zatiaľ čo premiér Matovič ho posiela kopať hroby mŕtvym na Covid-19, alebo ho nazýva neschopným.

Richard Sulík však v najnovšom rozhovore pre denník SME povedal, že Matovič ruší rôzne dohody, napríklad aj o otváraní škôl z osobnej pomstychtivosti. Vyjadril sa, že to zachádza priďaleko a Matoviča nazval extrémne vzťahovačným a extrémne pomstychtivým človekom. Myslí si, že premiér schválne obmedzuje reštaurácie aj školy len preto, že sa za nich postavili on a minister školstva Branislav Gröhling.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Ťažko povedať, ako dlho táto vláda ešte svoje vnútorné rozpory vydrží, keď aj sám premiér Matovič sa vyjadril, že Sulíka neodvolá iba preto, že nechce počas koronakrízy destabilizovať krajinu, no čím ďalej tým viac sa zovšadiaľ volá po politickej zmene.

Richard Sulík – tlačová beseda s reakciou na Matoviča

Zdroj: Sme.sk | Foto|Video: YouTube