Richard Sulík už počas včerajšieho dňa spochybnil nutnosť predĺženia núdzového stavu o 90 ďalších dní, ktorý sa nakoniec vláda rozhodla predĺžiť len o 45 dní. Dnes sa však už naplno pustil do návrhu Igora Matoviča a odborníkov na pandémiu, ktorí podmieňujú otváranie rôznych oblastí života (gastro, športoviská, cirkvi…) pravidelným pretestovaním! 

Igor Matovič včera po rokovaní so zástupcami odvetví najviac postihnutých pandémiou oznámil nový návrh. Ak si vraj chceme dopriať väčšiu slobodu, tak si tieto oblasti budú musieť zabezpečiť pravidelné trojtýždňové pretestovanie svojich klientov alebo bude podľa slov premiéra na Slovensku každé dva týždne lockdown (viac v našom obsiahlejšom článku >>TU<<).

Minister hospodárstva Richard Sulík s týmto už pravdepodobne vôbec nesúhlasí, pretože sa na Facebooku odmietavo vyjadril práve k týmto novým opatreniam a snahe pravidelného testovania. Zmysel celoplošného testovania v tomto prípade dokonca spochybnil aj napriek tomu, že ho pred pár týždňami plne podporoval. To však asi netušil, s čím prídu jeho kolegovia z koalície a odborníci na pandémiu po celoplošnom pretestovaní.

Richard Sulík o pravidelnom pretestovaní

Zdroj|Foto: Facebook/RichardSulik, YouTube