Fanúšikovia mestských teréniakov, takzvaných SUV, čakali na Cullinan naozaj dlho. Britská luxusná automobilka Rolls Royce jeho príchod avizovala už dávno. Keďže ale nejde o bežnú smrteľnícku automobilku, jeho zrodenie trvalo dlho.

Nie je jednoduché prísť na trh s niečím, čo ste doteraz nerobili, najmä, keď musíte byť na prvý pokus najlepší. Práve v tejto pozícií sa ocitol Rolls Royce. Výrobca luxusných limuzín s cenovkami v stovkách tisíc eur doteraz terénne autá nevyrábal. Jeho úloha teda vôbec nebola jednoduchá. Majitelia týchto áut sú zaručene najnáročnejší. Nevadí, že majú SUV, stále musia byť najrýchlejší na diaľnici alebo križovatke. Zároveň sa však chcú s autom vyškriabať do svojej luxusnej chaty v Alpách. A pri tom všetkom dobre vyzerať a prísť oddýchnutí. Rolls tak musel do Cullinanu vopchať to najlepšie zo všetkých automobilových svetov, či sa mu to však podarilo, ukážu až reálne testy.

    

O pohon Cullinanu sa bude starať overený dvanásťvalec s objemom 6,75 litra a výkonom takmer 600 koní. Krútiaci moment 850 Nm zaručí, že vylezie kamkoľvek. Ak nie, určite bude mať dosť sily, aby daný kopec odtlačil niekam preč.

Interiér charakterizuje jediné slovo a tým je luxus. Luxusný dizajn, prvky, tie najlepšie materiály. Veď niet lepšieho materiálu na koberčeky, ktoré kompletne zasviníte od blata, ako je kožušina oviec. Interiér ale nie je starou katedrálou plnou dreva a kože. Tie tam samozrejme nájdete, sú ale brilantne skombinované s najmodernejšími technológiami, takže ak vás váš bohatý dedko vezme na Cullinane do hôr, budete mať k dispozícií wifi alebo bezdrôtové nabíjanie.

Cena auta stanovená nie je, určite to bude viacero stoviek tisíc eur. Ten, kto si ale Rolls Royce kúpi, zrejme jeho cenovku nerieši, nech by bola akákoľvek.

Foto: Rolls Royce