Švédsko už na tohtoročných MS skončilo, keď vypadlo vo štvrťfinále s Anglickom po prehre 0:2. Práve po tomto stretnutí dostal švédsky kapitán Andreas Granqvist pokutu 50 000 britských libier kvôli svojim ponožkám. Prečo?

Andreas Granqvist je 33-ročný švédsky obranca, ktorý na klubovej úrovni oblieka dres tímu FK Krasnodar. Počas MS sa však dostal do rozporu s FIFA, ktorá ho už po prvých zápasoch Švédska upozornila na to, že ak aj na štvrťfinále proti Anglicku nastúpi v ponožkách rovnakej značky ako predtým, dostane pokutu 50 000 britských libier.

Problémom je to, že ponožky, ktoré mal Granqvist, boli značky Trusox. Rovnaký výber obľubuje aj veľa iných svetovýcch hráčov ako napríklad Gareth Bale, Luis Suárez či Alexis Sánchez. Počas MS má však FIFA dohody a zmluvy s reklamnými partnermi a tí si samozrejme neprajú, aby sa hráči prezentovali v produktoch inej značky. Granqvist ale spomínanú výzvu od FIFA neuposlúchol a po zápase s Anglickom dostal pokutu vo vyššie uvedenej výške. Informovali o tom weby Sport Bible či The Sun.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter