Sylvester Stallone je v súčasnosti hviezdou najvyššieho kalibru, ktorá patrí medzi najlepšie zarábajúcich hercov na svete. Vedeli ste však, že pred kariérou úspešnej star bol bezdomovcom prespávajúcim na lavičkách a nemal si dať ani len čo do úst? 

Životný príbeh Sylvestra Stalloneho bol plný náročných prekážok, ktoré musel prekonať, aby sa dostal do vytúženého cieľa a stal sa slávnym a úspešným hercom. Jeho inšpiratívny príbeh by mal slúžiť ako vzor pre každého, kto vie, čo chce v živote robiť a obetuje pre splnenie svojho sna všetko.

Ťažký život bezdomovca

Silvester Stallone sa narodil do chudobných pomerov. Už od samotného detstva sa musel riadne obracať, nakoľko jeho rodičia sa o neho nedokázali finančne postarať. Pracoval tvrdo a bral akúkoľvek prácu, ktorá mu prišla pod ruky, len aby sa mohol najesť.

Jeho finančná situácia sa ani odstupom času nezlepšovala a manželka ho nútila brať akúkoľvek podradnú prácu. Stallone si však uvedomoval, že takýto život nikam nevedie, a preto venoval všetok voľný čas svojmu snu – herectvu. Zúčastňoval sa rôznych hereckých kurzov, bral malé herecké role a dokonca účinkoval aj vo filmoch pre dospelých.

Stallone odmietal pracovať v 8-hodinovej práci a chcel byť úspešným hercom, ktorý dobyje svet. Nakoľko bol ale nezamestnaný a nemal ani žiadny príjem, nevedel už ďalej splácať nájom. Bohužiaľ, sa vo svojom živote dostal až na samotné dno. Skončil na ulici ako bezdomovec. Spával na lavičkách a na jedlo si musel požičiavať od svojich kamarátov.

Boxerský zápas, ktorý mu navždy zmenil život

Stallonemu sa zázrakom podarilo dostať na boxerský zápas medzi Mohammedom Alim a Chuckom Wepnerom, ktorých veľmi túžil vidieť. Bolo to ako znamenie, nakoľko mu tento boxerský zápas vnukol myšlienku na scenár k filmu o boxeristovi. Od tejto chvíle sa Stallone celé dni a noci venoval iba jemu, pretože veril, že mu to zmení život.

Po úplnom dokončení scenára začal oslovovať jednotlivé filmové agentúry. Je to priam až neuveriteľné, ale musel prekonať viac ako 1500 odmietnutí, aby dostal konečne svoju prvú ponuku na scenár, za ktorý mu chcelo známe filmové štúdio Universal Artist zaplatiť 50.000 dolárov. Stallone to však odmietol. Vedúci funkcionári filmového štúdia len nechápavo krútili hlavou. Následne dostal ďalšie ponuky, a to až do hodnoty 300.000 dolárov, aj tie však odmietol. Zároveň treba podotknúť, že v tom čase bol Stallone stále bezdomovcom!

Potom ale konečne prišiel čas, kedy mohol herec navrhnúť aj svoju ponuku. Chcel hrať vo filme hlavnú úlohu – boxeristu Rockyho Balboa. Filmové štúdiu najprv nesúhlasilo, no napokon pristúpilo na Stalloneho požiadavky. ALE jeho honorár činil iba 25.000 dolárov.

Oplatilo sa. Film Rocky (1976) získal 9 nominácii na Oskara a zarobil 200 miliónov dolárov. Od tohto obdobia sa už život Stallonea uberal len a len smerom hore. Účinkoval vo viacerých kvalitných filmoch ako napríklad Rambo, Cliffhanger či Expendables. Na jeho konto pribudli milióny dolárov a navyše sa stal členom Siene slávy. Dokonca má na chodníku v Hollywoode aj svoju vlastnú hviezdu.

Motivácia na záver

Ako to Sylvester Stallone dokázal? Stojí za tým pevná vôľa, odhodlanie a nekonečná sebadisciplína. Neustále sa zdokonaľoval, tvrdo na sebe pracoval, pretože presne vedel, čo od života očakáva.

Foto: emanuellevy.com