Oleg Zhokh je mladý Ukrajinec, ktorý sa venuje armwrestlingu. Narodil sa so zvláštnou genetickou poruchou, vďaka ktorej má ľavé predlaktie väčšie a silnejšie ako väčšina ľudí a rozhodol sa to využiť vo svoj prospech.

Oleg sa narodil na Ukrajine v meste Ozhenyn. Vo svojej kategórii sa už stihol stať majstrom Európy aj majstrom sveta v pretláčaní. Vďaka zvláštnej mutácii je sval na jeho ľavom predlaktí hrubší, silnejší a upnutý vyššie ako by mal byť. Preto je jeho ľavé zápästie mohutnejšie v porovnaní s ostatnými ľuďmi. Len 28-ročný mladík spravil z tejto „poruchy“ výhodu. Svoje predlaktie začal poriadne trénovať a vrhol sa do sveta armwrestlingu. V tomto športe začal vyhrávať čo sa dalo a pretlačil strongmenov, ktorí sú od neho aj o 40 kg ťažší!

Momentálne však nesúťaží. V roku 2018 sa konal veľký turnaj v pretláčaní v poľskom meste Rumia. Oleg, ktorý sa mal tiež dostaviť, po ceste nezvládol riadenie a havaroval. Na mieste zahynul jeho otec a aj jeho kamarát, ktorý bol ďalším zo súťažiacich. Mladý Ukrajinec nehodu prežil, no upadol do kómy, z ktorej sa po 10 dňoch zázračne prebral. Z tejto hroznej udalosti sa už zotavil a pomaly začína znovu trénovať. Dúfajme, že ho ešte uvidíme na súťažných pódiách v plnej sile.

Oleg Zhokh

Oleg Zhokh

Oleg Zhokh
Oleg Zhokh
Oleg Zhokh
Oleg Zhokh
Oleg Zhokh

Oleg proti 110-kilovému borcovi (posledný súboj vo videu)

Foto|Video: YouTube, Instagram