Kto očakával, že po celoplošnom pretestovaní Slovenska k dôjde k nejakým výrazným uvoľneniam opatrení, tak ten sa mýlil. V prípade otvárania barov, kaviarní či reštauračných zariadení platí to isté, čo vláda avizovala ešte pred samotným testovaním! 

Komu by nechýbali posedenia na dobrej kávičke či pri pivečku s kamarátmi, no nie? Alebo len taký fajnový obedík počas pauzy v práci. Asi každý by bol rád, keby sa už život na Slovensku začal vracať do normálu a najmä potom, čo milióny Slovákov ochotne zamierili na celoplošné testovanie, ktoré odhalilo v mnohých okresoch minimálnu mieru nákazy koronavírusom Covid-19.

Aj napriek tomu však vláda, podľa slov jej predsedu Igora Matoviča (47), nechystá žiadne uvoľňovanie už nastavených opatrení a „opatrne otvárať“ vraj budeme, až keď bude 7-dňový medián na čísle 500 a menej. Ten je v súčasnosti ku dňu 10.11. na hodnote 1962. Zdá sa teda, že si na otváranie obľúbených prevádzok ešte niekoľko týždňov počkáme a to len za predpokladu, že sa u nás situácia už nebude zhoršovať.

Igor Matovič v Rádiu Expres

Video: YouTube/BraňoZávodskýNaživo | Foto: YouTube, Pixabay.com