Máloktorý vodič by sám seba neoznačil za skúseného, spoľahlivého a celkovo jednoducho bezchybného šoféra. Nedávno sa však pod hlavičkou Van Monster  uskutočnil veľký test vodčov a prišli na zaujímavé výsledky. 

Do spomínaného testu vodičov sa zapojilo viac ako 200O rôznych šoférov, ktorí jazdia na rôznych značkách. Z vedeckého prieskumu vyplynulo, že najhorší šoféri jazdia na značke Audi. Títo šoféri údajne najčastejšie parkujú cez dve miesta, trčia za čiary a štatisticky vraj spôsobujú najväčšie riziko nehody.

Zaujímavosťou je, že napríklad ľudia jazdiaci na značke Range Rover mali najväčší problém s “oškretím” iného auta, odlomenými spätnými zrkadlami a podobne, čo ale štúdia pripisuje hlavne veľkosti modelov Ranger Rover.

Kým za najhorších a najnebezpečnejších vodičov boli označení ľudia jazdiaci na Audi, na opačnej strane výskumu a teda ako tí najspoľahlivejší a najbezpečnejší šoféri boli označení vodiči na značke Volvo. V tesnom závese za nimi sa ocitli značky Hyundai a Honda. Ak by vás zaujímalo napríklad BMW, tak počas tohto prieskumu sa žiadny šofér BMW nedopustil ani len jedného priestupku.

Van Monster má na svedomí aj niekoľko ďalších štúdií vodičov, pričom zaujímavá je napríklad štatistika nadávania za volantom. V nej kraľujú vodiči na značke Mazda, kde vraj až 67 percent šoférov s takýmto autom nadáva za volantom. Na druhom mieste skončili šoféri na značke.. áno, hádate správne, Audi.

Šoféri Audi sa taktiež umiestnili na druhom mieste v štatistike vyhadzovania odpadu z idúceho vozidla, pričom v tejto “disciplíne” si prvenstvo podľa štúdie pripísali šoféri jazdiaci na značke Nissan.

Zdroj: Ladbible.com | Foto: Pixabay.com, YouTube