Mali sme tu už pilotné testovanie v najviac postihnutých okresoch, potom zas celoplošné testovanie, potom zas menšie celoplošné testovanie a teraz je v hre komunitné testovanie. Že neviete o čo ide? Jedná sa o ďalší nápad z dielne konzília odborníkov a nášho premiéra Igora Matoviča (47) v snahe o zmiernenie pandémie koronavírusu Covid-19 na Slovensku! 

Už dlhé týždne sa tlačové konferencie najvyšších vládnych predstaviteľov Slovenska točia opäť iba okolo koronavírusu Covid-19 a boja s touto pandémiou. A kým sme doteraz počúvali len o rôznych príkazoch, zákazoch a nariadeniach, tak teraz sa na konci nekonečného tunela negatívnych správ črtá svetielko nádeje. Odborníci sa spoločne s Igorom Matovičom totiž konečne stretli so zástupcami najviac postihnutých odvetví.

Stretnutia sa včera zúčastnili zástupcovia reštaurácií, barov, fitness centier, športovísk či cirkví a vypočuli si najnovší návrh z dielne odborníkov na pandémiu. A ten znie – komunitné testovanie v horizonte každých troch týždňov, ktoré nám môže údajne zabezpečiť väčšiu mieru slobody. Toto testovanie by sa mohlo prvýkrát uskutočniť koncom novembra, za predpokladu, že čísla nakazených nám budú klesať podľa aktuálneho vývoja pandémie.

Matovič o rokovaní so zástupcami odvetví postihnutých pandémiou

Na základe toho by sa mohli začať otvárať rôzne spomínané zariadenia, no každé tri týždne by bolo povinné zabezpečiť si testovanie svojich klientov. Štát by im pritom poskytol testy, ochranné pomôcky, políciu a vojakov, no dobrovoľníkov, miesta na testovanie a zdravotníkov by si už každá prevádzka musela zháňať sama.

Nuž, uvidíme, či sa tento nápad s pravidelným testovaním stretne s pochopením verejnosti a rozhodnúť by sa o ňom malo najneskôr do piatku. Vláda má však už teraz na miesto testovania pripravenú aj alternatívu a to je pravidelný lockdown potom, čo by sa po otvorení spomínaných odvetví začali zvyšovať počty nakazených. Iné možnosti podľa slov Igora Matoviča nemáme.

Anketa – aký nápad je podľa vás najlepší?

Ktorý nápad je podľa vás lepší?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj: YouTube/HNtelevizia | Foto: Instagram/Igor_matovic_olano