Islamský štát „oficiálne” prišiel o svoje územia, avšak jeho stúpenci a podporovatelia sa ani náhodou nevzdali. Svedčí o tom aj prípad 25-ročného učiteľa, ktorý na základnej škole verboval malých džihádistov a plánoval teroristické útoky!

Umar Haque na základnej škole (súkromná moslimská škola) v Londýne ukazoval svojim žiakom násilné videá, popravy a všetky tie zverstvá, ktoré svojho času páchal Islamský štát. Propagandou chcel prinútiť približne 110 žiakov, aby sa pridali k teroristickým útokom na rôzne významné miesta v Londýne, ako je napr. Big Ben, veľké nákupné centrá, banky, centrály médií, ako aj na policajtov a členov kráľovskej stráže. Jeho cieľovou skupinou boli deti vo veku od 11 do 14 rokov.

Učiteľ sa inšpiroval teroristickým útokom, ktorý minulý rok spáchal Khalid Masood. V marci 2017 na moste v centre Londýna v prenajatom aute vrazil do chodcov, 4 z nich usmrtil a ešte k smrti dobodal policajta. Umar bol za svoje aktivity a plánované teroristické útoky odsúdený na minimálne 25-ročné väzenie.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: youtube.com