Veľkolepé a dlhoočakávané finále Majstrovstiev sveta v Rusku sa nezadržateľne blíži. Z titulu majstra sveta sa bude tešiť niekto z dvojice Francúzsko – Chorvátsko. Favoritom duelu je krajina “galského kohúta”.

Francúzi si v základnej skupine poradili s Austráliou, Peru a remizovali s Dánskom. V osemfinále zdolali Messiho Argentínu 4:3, vo štvrťfinále oslabený Uruguaj 2:0 a v semifinále ubetónovali výhru 1:0 nad Belgickom.

Chorvátska cesta do finále bola o čosi krkolomnejšia. Svoju základnú skupinu hladko vyhrali s plným počtom 9 bodov, keď porazili Nigériu, Argentínu a Island. Následne v osemfinále zdolali Dánov až po penaltách a rovnako tak aj Rusov vo štvrťfinále. Semifinálový duel s Anglickom rozhodol až v predĺžení Mario Mandžukič.

Aj preto bookmakeri viac veria Francúzom, ktorí by na tom mali byť fyzicky lepšie. Problémy v chorvátskom tíme boli známe už pred semifinálovým súbojom s Anglickom. Viacero hráčov malo bolesti. Tréner Zlatko Dalič zápasí najnovšie s veľkým problémom. Jeho zverenec Ivan Perišič si v semifinále poranil stehenný sval, v nemocnici absolvoval vyšetrenia a jeho štart vo finále je otázny.

“Chlapci oslavovali postup do finále a dnes máme deň na zotavenie. Ešte nie som pripravený hovoriť o stave hráčov. Pred zápasom proti Anglicku sme mali niekoľko problémov, ale nikto sa nesťažoval. Nikto nechcel opustiť ihrisko. Som hrdý na to, že som trénerom týchto hráčov,” vyjadril sa chorvátsky tréner pre Dailymail.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram