Ešte pred pár rokmi bol jednou z najväčších nádejí slovenského hokeja. Na juniorskom šampionáte do 20 rokov získal s našou repre zlato a bol draftovaný do NHL slávnym klubom Montreal Canadiens. Dnes je všetko inak!

23-ročný Martin Réway bol dlho považovaný za jeden z najväčších slovenských talentov svojej generácie. Šikovný hokejista sa mal pred sezónou 2016/17 uchádzať i o miesto v NHL v tíme Montrealu Canadiens, ale napokon celý ročník vynechal kvôli problémom so srdcom. V minulom ročníku na vlastnú žiadosť skončil po piatich zápasoch na farme v AHL a prestúpil do Slovana. Túto sezónu mal stráviť v českej najvyššej súťaži v tíme Hradec Králové, ale všetko je inak.

„O Martina jsme hodně stáli, o jeho hokejovém talentu není pochyb. Věřili jsme, že v Hradci znovu nastartuje svou kariéru, že dobře zapadne do našeho nového týmu. Bohužel ho velmi výrazně limitoval jeho zdravotní stav, který mu nedovoloval trénovat společně s týmem, ani hrát utkání,“ píše sa na oficiálnej stránke Mountfield HK.

Vedenie klubu na svojej oficiálnej stránke informovalo, že slovenský supertalent nie je zdravotne v poriadku natoľko, aby mohol trénovať a hrať zápasy. Nikto teraz nevie, ako bude kariéra Martina Réwaya pokračovať, pretože bližšie informácie o jeho zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe. Mnoho fanúšikov sa však obáva najhoršieho a síce, že príde predčasný koniec s hokejom. Musíme len dúfať, že toto sa nestane a Martin sa opäť uzdraví!

Zdroj: Mountfieldhk.cz | Foto: Facebook