28-ročný slovenský hokejista Tomáš Tatar bol po uplynulej sezóne vyhlásený za najlepšieho útočníka našej krajiny v rámci ankety Hokejista roka. Vo svojom nedávnom rozhovore si však zaspomínal na to, ako šokujúco ho na začiatku minulej sezóny jeho vtedajší klub vymenil do Montrealu!

Tomáš Tatar plánoval minulé leto nový život v Las Vegas. Tam bol vymenený pár mesiacov predtým z Detroitu, kde pôsobil od začiatku svojej kariéry v NHL, čiže dlhých 9 sezón. Počas prípravy na nový ročník NHL v drese Rytierov z Las Vegas ho však šokovala správa od manažéra klubu, ktorý mu zrazu oznámil, že sa bude musieť presťahovať do „hlavného mesta hokeja“, do Montrealu.

Tomáš Tatar – Montreal Canadiens

Tatar si podľa svojich slov v spomínanom rozhovore práve vtedy dokončoval svoj úplne nový dom, s čím mu pomáhala aj jeho mama, ktorá kvôli tomu prišla zo Slovenska až do ďalekého Las Vegas. Všetko sa však zmenilo zo sekundy na sekundu, keď ho jeho zamestnávateľ nekompromisne vymenil a za pár dní sa musel slovenský útočník narýchlo odsťahovať do Kanady.

Aj napriek tomu, že to bol pre neho veľký šok, tak sa dokázal prispôsobiť a v ročníku 2018/2019 sa stal v zámorskej NHL najproduktívnejším Slovákom, keď si pripísal 25 gólov a 33 asistencií. Vyjadril sa navyše, že v Montreale sa mu žije skvelo, keďže pre celé mesto je hokej priam náboženstvom a plat 5,3 milióna za sezónu nie je taktiež vôbec zanedbateľnou čiastkou. Ešte viac zaujímavostí sa už dozviete v spomínanom rozhovore so Simonou Leskovskou a Borisom Valábikom pre Ticketportal TV!

Tomáš Tatar rozhovor

Foto|Video: Twitter, YouTube