Charlie Sheen sa preslávil najmä svojím sukničkárstvom a nespútaným životom. Jeho najznámejšou rolou v živote bola zrejme rola Charlieho Harpera v kultovom seriáli Dva a pol chlapa. Charlie je však vynikajúci herec a má na svojom konte viacero skvelých filmov, ktoré by ste určite mali poznať. Do pozornosti dávame aj 15 faktov, ktoré ste o Charliem Sheenovi nevedeli. Toto je podľa nás TOP 10 najlepších filmov legendárneho Charlieho Sheena.

 

Čierny prízrak

Diaľničný gang usporadúva nelegálne preteky, v ktorých víťaz získava auto porazeného súpera. Tento gang vedený žiarlivým a násilníckym Packardom Walshom však nielenže organizuje spomínané preteky, ale aj terorizuje svoje okolie. Všetko sa zmení, keď na scénu príde Čierny prízrak, ktorého stvárnil Charlie Sheen. Film je z roku 1986.

V tieni gangu

Charlie v tomto filme z roku 1992 stvárnil policajta Dana Saxona, ktorý sa v rámci tajnej operácie dostane do nebezpečného motorkárskeho gangu. Postupne sa však zamiluje a začína pochybovať o tom, na ktorej strane zákona vlastne stojí. Film je známy pod anglickými názvom Beyond the Law, ale aj ako Fixing the Shadow.

Muži pri práci

Komédia z roku 1990, v ktorej si Charlie zahral so svojím bratom Emiliom Estevezom (on si nechal meno po matke). Dvojica bratov stvárnila v tejto snímke kamarátov, ktorí sa živia ako smetiari. Tí však jedného dňa spozorujú postrelenie muža na svojej ulici a na druhý deň telo tohto muža nájdu v jednom zo smetných košov. Chalani sa boja, že by ich obvinili z vraždy a tak sa rozhodnú telo ukryť. Nastávajú však problémy a to nielen s políciou, ale aj s členmi miestnej mafie.

Červená smršť

Jeden z prvých úspešných filmov, v ktorých Charlie Sheen stvárnil jednu z hlavných úloh. Akčný vojnový film z roku 1984 rozpráva príbeh o amerických študentoch, ktorí na pokraji tretej svetovej vojny formujú vlastné partizánske oddiely. Títo študenti sa takýmto spôsobom pripravujú na útok sovietskej armády. Okrem Sheena stvárnil jednu z hlavných postáv aj ďalší herecký velikán Patrick Swayze.

Invázia

Mysteriózna sci-fi snímka z roku 1996 hovorí príbeh o dvoch astrofyzikoch, ktorí objavia tajomné rádiové signály prichádzajúce z vesmíru. Keď však dvojica vedcov tento nález oznámi vedeniu, obaja prídu o miesto. Tým to však nekončí, pretože po vyhadzove z práce sa niekto usiluje pripraviť ich o život.

Mladé pušky

V tomto westerne z roku 1988 si Charlie taktiež zahral so svojím bratom Emiliom Estevezom. Skupina mladých chlapcov z okraja spoločnosti nájde prácu na farme u muža menom John Tanstall. Ten im pomáha, učí ich čítať a písať, ale musia dodržiavať pravidlá. Iný farmár však skupinu mladíkov obviňuje, že práve oni prepadávajú vozy, čo Tanstall rázne odmieta. Potom, čo bol Tanstall pri jednej z prestreliek zastrelený, “jeho” chlapci sa rozhodnú férového farmára pomstiť.

Horúce strely

Slávna komédia z roku 1991, ktorá má rovnako úspešné pokračovanie Horúce strely 2 z roku 1993. Príbeh rozpráva najmä o mladom pilotovi Seanovi Harleyovi, ktorý sa stane súčasťou indiánskeho kmeňa. Veliteľ základne však Seana stiahne späť, pretože ho potrebuje. Sean splní úlohu ako hrdina, ale následne sa vracia do indiánskej prérie. Tam ho však čakajú nepríjemné prekvapenia.

Prvá liga

Športová komédia z roku 1989 rozpráva príbeh o bejzbalovom tíme Clevelandu, ktorý je zložený z atypických hráčov. Partia, ktorej nikto neverí, sa však pokúša o zázrak. Charlie tu stvárnil bývalého kriminálnika, ktorý získal prezývku Divoch a stal sa miláčikom publika v Clevelande. Tento film má aj pokračovania a tie boli natočné v rokoch 1994 a 1998. V tom z roku 1994 si Charlie zahral, v ďalšom však už nie.

Wall Street

Táto dráma z roku 1987 je považovaná za jeden z najlepších filmov o peniazoch vôbec. Charlie si v nej zahral mladíka, ktorý rýchlo podľahne čaru Wall Street. Časom však spoznáva aj odvrátenú tvár tohto sveta. Zaujímavosťou je, že v tomto filme stvárnil Charlieho otca skutočne Charlieho otec – známy americký herec Martin Sheen. Tento film sa v roku 2010 dočkal pokračovania s názvom Wall Street: Peniaze nikdy nespia. Aj v ňom si Charlie zahral, hoci už nebol hlavnou postavou.

Čata

Vojnová dráma z roku 1986 je mnohými portálmi označovaná za najlepší film, v ktorom si Charlie Sheen zahral a prvenstvo získala aj v našom rebríčku. Strhujúca snímka sa vracia k udalostiam vietnamskej vojny a dokonale ukazuje brutalitu a zvrátenosť vojnových konfliktov. Charlie v Čate perfektne stvárnil premenu mladého vojka, ktorý odchádzal na front s hlavou plnou falošných ilúzií, ale za veľmi krátky čas spoznal krutú realitu tejto vojny. Podľa nás je tento film povinnou jazdou každého chlapa.

Charlie Sheen si zahral aj v iných úspešných filmoch, ako napríklad V koži Johna Malkovicha, či v obľúbenej sérii Scary Movie. Tieto filmy však do našej do TOP desiatky zaradené neboli, pretože v nich Charlie nestvárnil hlavnú postavu.

Zdroj: Csfd.cz, Wikipedia.org | Video: YouTube | Foto: Instagram