Bojové filmy sa u väčšiny chlapov tešia veľkej obľube. YouTube kanál Movie Geek preto nedávno vytvoril zoznam TOP 10 bojových filmov, do ktorého boli zaradené prevažne snímky natočené po roku 2000, pričom v ňom dominujú série ako Neporaziteľný, Nikdy sa nevzdávaj alebo Rocky. 

Hands of Stone

Akčná životopisná dráma, niekedy tiež označovaná ako športový film. Hands of Stone vznikol v USA a Paname v roku 2016 a opisuje príbeh dvoch legiend bojového športu. Boxer Roberto Duran a jeho tréner Ray Ardel si navzájom zmenia svoje životy. V hlavnej úlohe sa predstavil Robert De Niro.

Never Back Down: No Surrender

Podobne ako Hands of Stone, ani tento film sa do našich kín nedostal. Tretie pokračovanie filmu Nikdy sa nevzdávaj bolo natočené v roku 2016 a v hlavnej úlohe sa predstavil obľúbený Michael Jai White, ktorý sa v tejto snímke pripravuje na svoj najťažší zápas MMA v Thajsku.

Rocky 3

Tretie pokračovanie o asi najznámejšom filmovom boxerovi všetkých čias. Rocky trošku zlenivený slávou a peniazmi nájde premožiteľa v podobe Clubber Langa stvárneného ostrým Mr. T. Následne sa vráti na scénu aj Apollo Creed, ktorý sa rozhodne pomôcť Rockymu späť k titulu.

Bojovník

Southpaw je športová dráma z roku 2015, v ktorej stvárnil hlavnú postavu Jake Gyllenhaal. Ten si zahral boxera Billyho Hopea, užívajúceho si sladký život úspešného športovca “na dôchodku”. Až do chvíle, kým mu iný boxer v potýčke nezabije ženu a neodoberú mu z opatery dcéru. Vtedy sa rozhodne pre návrat do ringu.

Boxer

Film Fighter, niekde uvádzaný s názvom Boxer, je snímka z roku 2010. Hlavné úlohy si zahrali známi herci Mark Wahlberg a Christian Bale. Tento počin je nakrútený podľa skutočného príbehu a rozpráva o ceste za titulom, ktorú má za sebou dnes už 52-ročný boxer Micky Ward.

Bitkári

Never Back Down, ako znie originálny názov filmu, z roku 2008 je dnes už relatívne kultovou snímkou. Hovorí o príbehu nahnevaného mladíka Jakea, ktorý sa presťahuje do nového mesta. V ňom sú všetci doslova posadnutí bitkami a zápasením, pričom o takéto drsné zábery nie je vo filme vôbec žiadna núdza.

Creed

Pokračovanie slávneho Rockyho z roku 2015, v ktorom už ale boxuje niekto iný. Hlavnou postavou filmu je nemanželský syn Apolla Creeda a ten chce, aby ho Rocky trénoval. Rocky ponuku najskôr odmieta, no nakoniec predsa len povolí a “malého Creeda” začne pripravovať na zápas roka. Postavu Creedovho súpera Rickyho Conlona stvárnil skutočný profesionálny boxer Tony Bellew.

Neporaziteľný 2

V origináli sa tento film z roku 2006 volá Undisputed II: Last Man Standing a aj tu stvárnil hlavnú postavu vyššie spomenutý Michael Jai White. Profesionálny boxer George “The Iceman” Chambers sa dostane do krutého väzenia na Sibíri, kde je nútený zúčastniť sa súboja o slobodu.

Bojovník: Brat proti bratovi

V tomto prípade Slováci zmenili názov, pretože v americkom origináli sa film volá len Warrior. Ide o športovú drámu z roku 2011, v ktorej hviezdi obľúbený herec Tom Hardy. Dvaja rokmi pohádaní bratia sa majú postaviť proti sebe v ringu a bojovať o historicky najvyššiu finančnú odmenu v MMA.

Neporaziteľný: Vykúpenie

V treťom pokračovaní filmovej série Neporaziteľný sa síce Jai White neukázal, ale fenomenálny Scott Adkins áno. Film prináša niekoľko príbehov z nelegálnych bitiek v ruskom väzeni. Tým kraľuje Yuri Boyka, ktorého stvárnil práve Adkins túžiaci pomstiť sa svojmu nepriateľovi.

Foto: YouTube, Twitter | Video: YouTube