Slovensko je síce malou krajinou, ale aj k nám občas zavítajú tie najznámejšie osobnosti svetového filmového priemyslu, z hercov to boli napríklad George Clooney, Nicole Kidman, David Schwimmer či Heath Ledger. My vám dávame do pozornosti TOP 10 najznámejších filmov, o ktorých ste zrejme netušili, že sa nakrúcali i na Slovensku! 

Povstanie

Vojnová dráma z roku 2001, v anglickom origináli Uprising. Táto snímka opisuje príbeh z prostredia druhej svetovej vojny, kedy sa Židia vzbúrili proti deportácii do „pracovných táborov“. Najznámejším hercom z tohto filmu bol David Schwimmer, ktorého poznáme najmä ako Rossa zo seriálu Priatelia. Okrem neho sa v snímke objavilo aj viacero slovenských hercov. Niektoré časti sa natáčali v Bratislave.

Mierotvorca

Akčný thriller z roku 1997 mal skutočne hviezdne obsadenie. Hlavné postavy stvárnili George Clooney a Nicole Kidman. Natáčanie opäť prebiehalo v našom hlavnom meste. Táto filmová snímka je vo svete známa ako The Peacemaker a rozpráva príbeh o dvoch zdanlivo nesúvisiacich tragédiách v Európe. Krízový štáb Bieleho domu však rýchlo zistí, že tieto dve udalosti neboli náhodné.

Eragon

Snímka z roku 2006 je zaradená hneď do niekoľkých kategórií. Akčný, sci-fi, fantasy, rodinný a dobrodružný film. Hlavnou postavou príbehu je chlapec Eragon z chudobnej rodiny. Eragon jedného dňa nájde modrý kameň, z ktorého sa neskôr vykľuje dračie vajce. Tentokrát si tvorcovia zo zahraničia nevybrali Bratislavu, ale prostredie Slovenského raja a Vysokých Tatier.

Kull dobyvateľ

Akčný fantasy film z roku 1997, v anglickom origináli Kull the Conqueror. Opisuje príbeh vládcu veľkej ríše, ktorý odoláva zrade z vlastného paláca a taktiež smrtiacemu démonovi v ženskom tele. V tomto filme sa objavilo hneď niekoľko slovenských lokalít. Hrad Devín, Spišský hrad či hrad Červený Kameň. Natáčalo sa taktiež pri rieke Dunaj. Hlavnú postavu stvárnil Kevin Sorbo, známy najmä ako Herkules.

Za nepriateľskou líniou

Vojnová dráma z roku 2001, v origináli Behind Enemy Lines, v hlavnej úlohe s Owenom Wilsonom. Ten stvárnil sebavedomého poručíka Chrisa Burnetta, ktorý na nepriateľskom území odfotografoval niečo, čo nemal. Následne je zostrelený a prenasledovaný. Natáčalo sa pri Žiline, pri Košiciach, pri Martine a taktiež v oblasti Veľkej Fatry.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Posledná légia

The Last Legion je akčný fantasy film z roku 2007. Snímka opisuje obdobie rozpadu Rímskej ríše. Hlavným hrdinom je Romulus Augustus, ktorý odchádza z Ríma, aby vytvoril légiu verných, nesúcu názov Posledná légia. Opäť sa natáčalo na Spišskom hrade a na hrade Červený kameň.

Dračie srdce

Prvý film Dračie srdce je z roku 1996, druhé pokračovanie uzrelo svetlo sveta v roku 2000. Dobrodružný fantasy film je príbehom princa Eimona, nad ktorým sa zľutuje drak, a dokonca mu venuje polku svojho srdca. Princ však krátko po nástupe na trón zabudol na svoj sľub. Jednotka sa natáčala na Spišskom hrade a tiež na hradoch Čachtice a Strečno. Dvojka pre zmenu na Orave.

Príbeh o rytierovi

Veľkofilm z roku 2001 s pôvodným názvom A Knight’s Tale. Hlavnú úlohu stvárnil zosnulý Heath Ledger. Väčšina filmu sa natáčala u našich susedov v Česku, ale niektoré scény boli zrealizované aj na Slovensku. Snímka rozpráva o Williamovi Thatcherovi, neurodzenom mladom mužovi, ktorý sa túži stať rytierom. Po smrti svojho pána sa rozhodne vziať si jeho brnenie a splniť si rytiersky sen napriek hrozbe trestu.

Merlin

Dobrosdružná fantasy dráma z roku 1998 sa natáčala okrem iného aj v prostredí jaskyne Domica. Dejom filmu je konflikt starovekej občianskej vojny. Kresťansky kráľ Konstantin už starne a nevládze udržať priebeh vojny pod kontrolou. Do konfliktu sa však dostali nielen ľudia, ale aj mýtické bytosti z temných čias.

Adrenalín: Predbehni smrť

Adrenalin: Fear the Rush je americký akčný sci-fi film z roku 1996. Je situovaný do roku 2017, ale stále tu vládne tzv. Studená vojna medzi USA a Ruskom. Ruská vláda sa však zrútila a vládne chaos. Uprostred tohto chaosu ale unikla veľmi nebezpečná zbraň. Na Slovensku sa natáčalo v blízkosti Bratislavy, Modry a hradu Červený kameň.

Zdroj: Csfd.cz | Video: YouTube | Foto: Instagram

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU