K chlapskej kultúre patria od nepamäti bitky a bojové športy. Ak ste aj vy fanúšikom pästných súbojov, či iných podobných odvetví bitkárskeho športu, túto päticu filmov by ste určite nemali prehliadnuť. Aj keď veríme, že väčšina z vás už tieto snímky niekoľkokrát videla, a tak si len pripomeniete staré známe klasiky, ktoré si počas najbližšieho voľna budete chcieť pozrieť znovu. 🙂 

Green Street Hooligans

Príbeh Američana vyhodeného z prestížnej univerzity, ktorý sa nájde v drsnom prostredí anglických futbalových chuligánov. Ak ste ho náhodou nevideli a Elijaha Wooda poznáte len ako malého Froda Bublíka z Pána Prsteňov, určite si na tento film nájdite čas.

Never Back Down/Nikdy sa nevzdávaj

Jake Tayler je mladý stredoškolák len ťažko sa spamätávajúci zo smrti svojho otca, ktorej bol svedkom. Jake sa s mamou a mladším bratom presťahujú do nového mesta, kde mu nedá pokoj miestny bitkár Ryan McCarthy. To je však len predzvesťou toho, čo má prísť na Beat Downe!

Blood and Bone

Bone dal vo väzení sľub svojmu priateľovi, ktorý však už nežije. Na to, aby tento dôležitý sľub dokázal splniť, musí absolvovať niekoľko pouličných bitiek, ktorého ho dostanú presne tam, kam potreboval. Hviezdou filmu je Michael Jai White.

Unleashed/Odtrhnutý z reťaze

Tento film má hneď niekoľko názvov – Unleashed, Danny The Dog či v slovenčine pomenovaný ako Odtrhnutý z reťaze. Legendárny Jet Li v ňom stvárnil Dannyho – nemého chlapca, ktorý nosí obojok a je mašinou na zabíjanie pre miestneho “podnikateľa” v biznise krvilačných zápasov. Všetko sa však zmení, keď sa Danny zoznámi so starým pianistom, ktorého si zahral Morgan Freeman.

Undisputed/ Neporaziteľný

Je jedno, ktorý z prvých troch pokračovaní tohto filmu si vyberiete, všetky si zaslúžia miesto v našom zozname. V prvom filme Neporaziteľný bol hlavnou postavou Wesley Snipes a v tom druhom Michael Jai White spolu so Scottom Adkinsom. Práve Adkins, ktorý stvárnil Yuriho Boyku, kráľa ruských zápasníkov, sa následne stal hlavnou postavou tretieho i štvrtého pokračovania.

Video/Foto: YouTube