Tetovania sú v súčasnosti veľmi obľúbené a rozšírené, najmä medzi mladšou generáciou. Vo svete však možno nájsť viacero krajín, ktoré isté druhy takýchto ozdôb zakazujú. Medzi týmito krajinami je aj Slovensko. Toto je TOP 5 ilegálnych druhov tetovania na svete. 

 

Akékoľvek tetovania

Sunitský islám je jednou z dvoch najväčších vetiev islámu. Je rozšírený najmä v arabských krajinách a toto vierovyznanie zakazuje akékoľvek tetovania. Je to podľa nich zasahovanie do božieho diela a tým pádom hriech. Najznámejšou krajinou, kde sú tetovania zakázané vekými náboženskými autoritami, je Irán.

Nemecko-iránsky futbalista Ashkan Degajah čelil za svoje tetovania, ktoré si dal urobiť počas života v Nemecku, obrovskej kritike iránskych médií.

Viditeľné tetovania

V Japonsku boli prvýkrát tetovania zakázané v roku 1872 a hoci od roku 1948 žiadny zákon vyslovene nezakazuje tetovania, tamojšia populácia ich stále nevníma pozitívne a je tam nepísaným pravidlom, že tetovania sa neukazujú. Dôvod je celkom jednoduchý a síce to, že tetovanie je tam spájané s jednou z najväčších zločineckých skupín sveta Yakuzou. Dodnes mnohé hotely, fitnescentrá či kúpaliská odmietajú vstup potetovaných ľudí.

Tetovanie na špecifických častiach tela

Napríklad v Dánsku, je rovnako ako v mnohých iných krajinách, dovolené tetovanie „až“ od 18 rokov. Od roku 1966 tam však platí zákon, ktorý zakazuje dávať si tetovanie na ruky, krk a hlavu. V USA je vo všetkých štátoch tetovanie povolené, ale napríklad v štáte Georgia je zakázané tetovanie očí,vo viacerých štátoch je pre zmenu nelegálne nechať sa potetovať pod vplyvom alkoholu.

Svastika

Svastika, u nás preslávená najmä vďaka tzv. hákovému krížu, je a bola v mnohých krajinách používaná najmä ako náboženský symbol. Po roku 1945 je však najmä v európskych krajinách a v USA spájaná s nacizmom. Symboly svastiky sú špecifickým zákonom zakázané v krajinách ako Francúzsko, Nemecko a tiež Slovensko. Akákoľvek ich propagácia je ilegálna a logicky sem spadá aj tetovanie.

Náboženské tetovania

Vo viacerých krajinách sú zakázané náboženské tetovania, ktoré akýmkoľvek spôsobom dehonestujú najrozšírenejšiu vieru danej krajiny. Obzvlásť citlivé sú na to krajiny v Ázii, kde sa dokonca objavili prípady deportácie kvôli tetovaniu. Nižšie uvedené prípady sú zo Srí Lanky a Malajzie, veľmi obozretní sú však pri náboženských symboloch na koži aj v Thajsku.

V roku 2012 bola americká speváčka Erika Badu vyhostená z Malajzie. Dôvodom bolo jej tetovanie nápisu Alah.
V roku 2014 bola bristká študentka vyhostená zo Srí Lanky kvôli tetovaniu Buddhu na jej ramene.

Zdroj|Foto: YouTube