Len pred niekoľkými dňami svet zasiahla smutná správa, že sympatický herec Chadwick Boseman (43†) prehral svoj boj so zákernou chorobou. Predstaviteľ Black Panthera o svojej diagnóze nikdy nehovoril na verejnosti. Prinášame vám o ňom 5 zaujímavostí, o ktorých ste zrejme nevedeli.

 

1. Keď dostal rolu Black Panthera, začal študovať africké kmene

Hneď po získaní tejto roly sa Chadwick chcel čo najlepšie pripraviť na svoju úlohu a začal dokonca pátrať po svojich afrických predkoch. Zistil, že jeho rodokmeň siaha do viacerých etnických skupín, medzi ktoré patrí napríklad Yoruba z Nigérie, Limba a Mende zo Sierra Leone alebo Jola z Guinea-Bissau. Absolvoval aj zopár zájazdov do Afriky, kde študoval bojovníkov Masai a africké bojové umenia.

2. Denzel Washington mu prispel na štúdium

Jedna z jeho učiteliek a mentoriek, herečka Phylicia Rashad, založila pre neho a jeho spolužiakov zbierku, aby mohli študovať na divadelnej škole British American Drama Academy v Londýne. Do tejto zbierky prispel svojou čiastkou aj slávny herec Denzel Washington. Keď bol Chadwick obsadený do roly kráľa T’Challa v Black Pantherovi, Denzel ešte aj zavtipkoval: “Wakanda navždy, ale kde sú moje prachy?“ 🙂

 

3. Oblek Black Panthera mu bol taký tesný, že nemohol dýchať

Vo filme Captain America: Civil war, kde vystúpil poprvýkrát ako T’Challa, mu bol jeho oblek taký tesný, že mu bolo veľmi nepríjemné ho nosiť. Dokonca tvrdil, že sa mu v ňom nedá dýchať. V jeho druhom vystúpení vo svete Marvelu, teda vo filme Black Panther mu oblek trochu upravili a cítil sa už komfortnejšie, ale stále to nebolo najpohodlnejšie.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

4. Sníval o tom, že bude architekt, študoval, aby sa stal režisérom

Keď bol ešte mladý veľmi rád kreslil a sníval o tom, že bude architekt. Po ukončení strednej školy vyštudoval bakalára v odbore filmová réžia na Howard University vo Washingtone D.C. Neúnavný Chad ešte odcestoval do Anglicka, aby študoval na divadelnej škole British American Drama Academy. Už počas štúdií začal písať divadelné hry a scenáre. Najznámejšie bolo dielo Crossroads, ktoré napísal na počesť svojho kamaráta a spoluhráča v basketbale, ktorý bol zastrelený. Bol to talentovaný športovec a vynikal v bejzbale a basketbale. Medzi rokmi 2002 a 2007 pracoval aj ako inštruktor drámy v New Yorku.

Chadwick Boseman

5. Pre rolu Black Panthera nebol ani len na kastingu

Sarah Halley Finn je kastingová režisérka, ktorá pracuje pre Marvel už dlhšie. Je zodpovedná za obsadenie Roberta Downey Jr. do úlohy Iron mana alebo Chrisa Hemswortha do roly Thora. Sarah pozná Chadwicka od čias, kedy ešte len začínal s herectvom. Podľa nej bol tá najlepšia voľba pre túto postavu, čo následne predniesla aj prezidentovi Marvelu, Kevinovi Feigeovi. Ten potom zavolal hercovi s ponukou, ktorá sa neodmieta.

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU

Zdroj: Vulture.com, Wikipedia.org  | Foto: Instagram/Chadwickboseman