Ste ambiciózny, stále hľadáte nové spôsoby, ako sa zlepšovať, chcete žiť a užívať si svoj život naplno?  Ak ste odpovedali áno, určite by ste mali siahnuť po niektorej z nasledujúcich šiestich kníh, ktoré vám pomôže rozvíjať sa v oblasti medziľudských vzťahov, v práci či v biznise a v celkovom osobnostnom raste.

 

1. Dale Carnegie – Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Biblia úspešných. Možno ste skôr introvertný typ a nadväzovať s ľuďmi vzťahy vám robí problém. V knižke sa ale dozviete o medziľudských vzťahoch mnoho, okrem iného aj o tom, ako pozitívne ovplyvňovať ľudí, ako riešiť konflikty či ako získať sympatie. Autor vám na konkrétnych príkladoch ukáže, ako opisované postupy implementovať do skutočného života. Je to základ pre každého, kto sa chce zlepšovať nielen v oblasti vzťahov, ale aj získať iný pohľad na svet a ľudí okolo nás.

Dale Carnegie

2. Robert Greene – Majstrovstvo

Ešte stále hľadáte svoje miesto v živote či spôsob, akým sa zlepšiť v práci? S touto knižkou sa dozviete, ako objaviť vášeň a dosiahnuť v nej úroveň skutočného majstra. V knihe sú opísané životné príbehy ľudí, ktorí sa stali skutočnými pánmi v danom obore, a následne spôsoby, ako to môžete dosiahnuť aj vy. Vďaka majstrovstvu budete siahať vo svojej kariére až ku hviezdam!

Robert Greene

3. Tim Ferris – Štvorhodinový pracovný týždeň

Skúste si na chvíľu predstaviť, ako asi žijú ľudia, ktorí sa nemusia o nič starať. Takzvaní „new rich“. Iba ležia na pláži s kokteilom v ruke, zatiaľ im beží biznis a zarábajú peniaze. Predstavte si žiť život milionára bez toho, aby ste sa v práci museli zodrať z kože. Tim Ferris napísal túto knihu formou návodu, ako takýto život dosiahnuť. Dozviete sa, ako si založiť úspešný biznis, alebo ako presvedčiť šéfa, aby vás nechal pracovať z domu, či dokonca ako cestovať po svete a neprísť o prácu. Vďaka tejto knihe pocítite skutočný závan slobody a nekonečných možností.

kokteil na pláži

4. Jocko Willink a Leif Babin – Extrémne vlastníctvo

V skutočnosti neexistuje zlý tím, iba zlý líder. A každý z nás je vo svojom živote istým spôsobom líder. Nemusíte byť hneď manažérom na vysokom poste, aby ste využili rady opísané v tejto knihe. Autori aplikovali svoje skúsenosti s elitnou jednotkou americkej armády U.S. SEALs do sveta biznisu a podnikania a naučia vás, ako efektívne doviesť svoj tím až k úspešnému splneniu misie. Či už na bojovom poli, alebo v skutočnom živote.

extremne vlastnictvo

5. Ivo Toman – Debordelizace hlavy

Každý deň nám hlavou prebehne zhruba 25 000 myšlienok. To je približne jedna nová myšlienka každé tri sekundy. Ako usmerniť toto prúdenie a zamerať ich na skutočne podstatné veci, ako dosiahnuť pri svojej práci maximálne sústredenie a pri oddychu zasa maximálne uvoľnenie bez toho, aby ste sa museli zaoberať pracovnými záležitosťami? Český autor s tourettovým syndrómom a úspešnou podnikateľskou kariérou vás to hravo naučí.

debordelizace hlavy

6. Robert Cialdini – Zbraně vlivu

Tiež sa vždy necháte nachytať od rôznych podomových predajcov, zberateľov podpisov, prikyvujete na každú „výhodnú“ ponuku, ktorá sa vyskytne? Ak ste odpovedali áno, táto kniha vám ukáže, ako sa tomu vyhnúť. Budete mať možnosť nahliadnuť „za oponu“ a zistíte, aké previedčacie techniky využívajú rôzni experti na vyhovenie. Vďaka nej tak budete môcť robiť slobodné rozhodnutia na základe vlastnej vôle a rýchlo prekuknete, keď sa niekto bude snažiť získať si váš súhlas pomocou niektorého zo šiestich princípov opísaných v knihe.

influence

Foto: pxhere.com, flickr.com