Ocenenie „Car of the Year“ sa každý rok udeľuje najlepšiemu autu spomedzi všetkých nominovaných. 60 automobilových magazínov z 23 krajín vytvorilo užší výber 7 modelov, z ktorých následne vyberú absolútneho víťaza.

Tento rok sa do nominácie dostalo len 29 modelov, zatiaľčo v minulosti zvykli mať až 40 kandidátov. Obtiažou bol, samozrejme, Covid-19, spôsobujúci ťažkosti najmä pre 60-tich porotcov, ktorí testovali všetky autá. Víťazom predchádzajúceho ročníka je ešte stále Peugeot 208 a my vám predstavujeme 7 finalistov toho aktuálneho!

Fiat 500

Fiat 500 má už jednu výhru z roku 2008 a teraz po 13-tich rokoch prichádza znovu. Dizajn klasickej „päťstovky“ ostal rovnaký, avšak zmena nastala pod kapotou. Fiat 500e s čisto elektrickým pohonom za cenu 37 000 eur ponúka dojazd 340km.

elektricky fiat 500

Land Rover Defender

V užšom výbere si svoje miesto našiel aj Land Rover Defender ako jediný off-road. Jedno z kritérií, na ktoré porotcovia hľadia, je aj cena. A hoci drahé autá sa do popredných priečok dostanú len zriedka, Defender v hodnote 49 990 eur je jedným z potencionálnych víťazov.

land rover defender 2020

Citroën C4

Citroën C4 je v tomto ročníku zástupcom skupiny Peugeot-Citroën. Značka Peugeot vyhrala auto roka 3-krát za posledných sedem rokov. Tento rok sa Peugeot do finále nedostal, avšak konečne je tu šanca pre Citroën, ktorý si auto roka pripísal naposledy v roku 1975 s modelom CX.

citroen c4

Cupra Formentor

Cupra Formentor, vlajková loď s výkonom 306 koní a pohonom 4×4. Trendom vo svete automobilov sú, samozrejme, hybridy a preto Formentor ponúka plug-in hybridný pohon, kombinujúci benzínový 4-valec 1,4 TSi s elektromotorom (148 koní). Šance na výhru si Formentor zvyšuje aj svojím lákavým dizajnom, ktorý sa jemne podobá na Subaru Outback.

cupra formentor

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Škoda Octavia

Z piatich nominovaných áut koncernu Volkswagen sa do finále dostala Octavia a ID.3. Octavia je dlhé roky považovaná za spoľahlivé, priestranné, rodinné auto a rozhodne môže zabodovať aj v tomto ocenení.

skoda octavia

Toyota Yaris

Podobne ako Fiat 500, i Toyota Yaris už raz auto roka vyhrala. Bolo to v roku 2000 a každým ďalším nominovaním sa dostala do TOP 7. Aj napriek silnej konkurencii Hyundai i20 alebo Honda Jazz je Yaris opäť vo finálovej sedmičke a možno si po 20-tich rokoch zopakuje víťazstvo.

toyota yaris

Volkswagen ID.3

Pravdepodobne najväčším favoritom je ID.3. Volkswagen za posledných 10 rokov vyhral toto ocenenie 3-krát a ID.3 získava na popularite tým, že známy „dieslový podvodník“ má svoje prvé elektrické auto. Podľa porotcov má ID.3 veľmi dobré jazdiace vlastnosti, je priestranné, moderné a rýchle.

volkswagen id3

Zdroj: carmagazine.co.uk Foto: flickr.com