Ocenenie „Car of the Year“ sa každý rok udeľuje najlepšiemu autu spomedzi všetkých nominovaných. 60 automobilových magazínov z 23 krajín vytvorilo užší výber 7 modelov, z ktorých následne vyberú absolútneho víťaza.

Tento rok sa do nominácie dostalo len 29 modelov, zatiaľčo v minulosti zvykli mať až 40 kandidátov. Obtiažou bol, samozrejme, Covid-19, spôsobujúci ťažkosti najmä pre 60-tich porotcov, ktorí testovali všetky autá. Víťazom predchádzajúceho ročníka je ešte stále Peugeot 208 a my vám predstavujeme 7 finalistov toho aktuálneho!

Fiat 500

Fiat 500 má už jednu výhru z roku 2008 a teraz po 13-tich rokoch prichádza znovu. Dizajn klasickej „päťstovky“ ostal rovnaký, avšak zmena nastala pod kapotou. Fiat 500e s čisto elektrickým pohonom za cenu 37 000 eur ponúka dojazd 340km.

elektricky fiat 500

Land Rover Defender

V užšom výbere si svoje miesto našiel aj Land Rover Defender ako jediný off-road. Jedno z kritérií, na ktoré porotcovia hľadia, je aj cena. A hoci drahé autá sa do popredných priečok dostanú len zriedka, Defender v hodnote 49 990 eur je jedným z potencionálnych víťazov.

land rover defender 2020

Citroën C4

Citroën C4 je v tomto ročníku zástupcom skupiny Peugeot-Citroën. Značka Peugeot vyhrala auto roka 3-krát za posledných sedem rokov. Tento rok sa Peugeot do finále nedostal, avšak konečne je tu šanca pre Citroën, ktorý si auto roka pripísal naposledy v roku 1975 s modelom CX.

citroen c4

Cupra Formentor

Cupra Formentor, vlajková loď s výkonom 306 koní a pohonom 4×4. Trendom vo svete automobilov sú, samozrejme, hybridy a preto Formentor ponúka plug-in hybridný pohon, kombinujúci benzínový 4-valec 1,4 TSi s elektromotorom (148 koní). Šance na výhru si Formentor zvyšuje aj svojím lákavým dizajnom, ktorý sa jemne podobá na Subaru Outback.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Škoda Octavia

Z piatich nominovaných áut koncernu Volkswagen sa do finále dostala Octavia a ID.3. Octavia je dlhé roky považovaná za spoľahlivé, priestranné, rodinné auto a rozhodne môže zabodovať aj v tomto ocenení.

skoda octavia

Toyota Yaris

Podobne ako Fiat 500, i Toyota Yaris už raz auto roka vyhrala. Bolo to v roku 2000 a každým ďalším nominovaním sa dostala do TOP 7. Aj napriek silnej konkurencii Hyundai i20 alebo Honda Jazz je Yaris opäť vo finálovej sedmičke a možno si po 20-tich rokoch zopakuje víťazstvo.

toyota yaris

Volkswagen ID.3

Pravdepodobne najväčším favoritom je ID.3. Volkswagen za posledných 10 rokov vyhral toto ocenenie 3-krát a ID.3 získava na popularite tým, že známy „dieslový podvodník“ má svoje prvé elektrické auto. Podľa porotcov má ID.3 veľmi dobré jazdiace vlastnosti, je priestranné, moderné a rýchle.

volkswagen id3

Zdroj: carmagazine.co.uk Foto: flickr.com