Jedným z najznámejších raperov na Slovensku je už niekoľko rokov Ján Strapec, známy pod svojim umeleckým menom Strapo. Ten sa preslávil okrem kvalitného rapu aj tým, že často vo svojich skladbách a na koncertoch komentuje politickú situáciu. Nedávno si poriadne podal politika Mariána Kotlebu!

Strapo sa už viackrát vyjadoval k politickej situácii v našej krajine a jeho obrovské antipatie so SMER-om nie sú žiadnym tajomstvom. Taktiež je o ňom dobre známe, že ani líder politickej strany Ľudová strana Naše Slovensko Marián Kotleba nie je zrovna jeho favoritom. Bývalého župana v Banskobystrickom kraji si podal už napríklad aj v skladbe Džungla, kde sa okrem Strapa objavili i Kali a Majself.

Strapo nedávno vydal svoj tretí štúdiový album s názvom 13. Poschodie a postupne z neho vydáva skladby na YouTube, pričom každá z nich sa dočkala aj vizuálu. Nejde však úplne o klasické klipy, skôr len o nejaký malý príbeh v pozadí. Posledný track, ktorý sa na YouTube objavil, má názov Nééasi a produkoval ho Matej Straka zo skupiny Nerieš. V tomto songu si Strapo opäť raz bez servítky „podáva“ spomínaného Mariána Kotlebu.

Už len samotný začiatok singlu je jasnou paródiou na niekdajšieho župana, následne nechýbajú v Strapovom texte ani odkazy, napríklad na pozdrav „Na Stráž“ či hláška venovaná práve Kotlebovi: „tvrdí, že nechce cash, ale chce prachy.“ Raper sa taktiež nezabudol obuť do Mariánovho účesu. Dá sa očakávať, že song Nééasi bude mať ešte dohru.

Strapo – Nééasi (prod. Matej Straka)

Foto: Facebook | Video: YouTube