Napätie medzi súčasnou vládou a opozíciou rastie šialeným tempom. Včera si počas dňa vymieňali odkazy najmä lídri dvoch najsilnejších strán – OĽANO a Smer-SD. A premiér Igor Matovič (46) nenechal vo svojom preslove v parlamente na Róbertovi Ficovi (55) ani jednu nitku suchú! 

Včera (30.4) získala novo zostavená vláda dôveru pléna poslancov. Za vyslovenie dôvery hlasovalo 93 zo 141 prítomných. Samozrejme, zástupcovia Smer-SD až na jednu výnimku poslanca, ktorý sa podľa Fica údajne pomýlil, hlasovali proti udeleniu dôvery vláde. Smeráci potom aj z parlamentu predčasne odišli, pretože neboli ochotní počúvať Matovičov príhovor a sami si zorganizovali tlačovku.

Igor Matovič vo svojom príhovore v parlamente však na bývalého premiéra Fica nezabudol a venoval mu poriadny predslov. Povedal, že Fico robí z každého kroku novej vlády strašiaka a veľkú bublinu. Matovič tvrdí, že na jeho mieste by radšej tichúčko šúchal nohami a čakal, kedy mu NAKA zaklope na dvere. Nuž, uvidíme, či sa od predstaviteľov parlamentných strán dočkáme aj vyspelejšieho politického správania alebo nás čakajú ďalšie štyri roky mocenského zápasu o to, kto má „väčšiu pravdu“.

Matovičov príhovor v parlamente

Foto|Video: YouTube