Môžeme sa tváriť ako chceme, ale v podstate každému chlapovi skôr alebo neskôr ide o to, či sa s tou svojou dostanú až na “poslednú métu”. Nikto z nás predsa nechce zostať v povestnej “friendzone”, keď už mu nejaká tá babenka padne do oka. Aký je však ten najhlavnejší dôvod číslo 1, pre ktorý sa žena rozhodne milovať sa s vami? 

Odpoveď na túto otázku sa rozhodol zistiť známy se*ulóg Justin Lehmiller, ktorý už má za sebou niekoľko podobných výskumov. Mohli si od neho prečítať pár rád pre lepší posteľný život, či pozrieť sa na jeho prieskum TOP 10 mužských vlastností, ktoré ženy najviac priťahujú. Najnovšie sa tento pán zameral na to, čo nežnejšie pohlavie vedie k rozhodnutiu milovať sa s mužom.

Opýtaných bolo viac než 510 žien, ktoré dovedna uviedli až 140(!) rôznych dôvodov, pre ktoré sa chceli s mužom milovať. Najčastejšie odpovede však boli tieto:

„Chcela som zažiť fyzické potešenie.“

„Priťahoval ma fyzický vzhľad toho človeka.“

„Bola som nad*žaná.“

„Je to príjemné.“

Spomínané odpovede sa však vzťahovali len na náhodné potešenie, respektíve na nejakú jednorázovku. Pokiaľ sa žena rozhodla milovať sa niekým, s kým randí, odpovede sa výrazne líšili. Už totiž podľa dám nešlo o fyzický vzhľad, ale o emocionálne dôvody.

„Chcela som mu prejaviť svoju lásku.“

„Chcela som mu tým ukázať svoju lásku.“

„Chcela som s ním prežiť emocionálnu blízkosť.“ 

Aký je teda najhlavnejší dôvod, aby sa žena chcela s vami milovať? To je pôvodná otázka tohto prieskumu a ako sa ukázalo, sú v podstate dva hlavné dôvody. Oba sú však svojim spôsobom tým pomyselným dôvodom číslo 1, pretože každý z nich sa vzťahuje na inú situáciu.

Buď sa chce s vami milovať preto, lebo je nezadaná a priťahujete ju. Alebo druhý dôvod – randíte s ňou, má vás rada a chce vám tým ukázať svoju náklonnosť.

Zdroj: Lehmiller.com | Foto: Giphy.com, Depositphotos.com, Pixabay.com