Bruce Lee sa preslávil ako herec a legendárny majster bojových umení, dokonca je označovaný za najvplyvnejšiu osobnosť bojových umení v 20. storočí. V posledných dňoch sa na nete objavilo video, ktoré údajne ukazuje jeho jedinú skutočnú bitku, aká bola kedy natočená!

Bruce Lee sa narodil ako Lee Jun Fan v roku 1940 v americkom San Franciscu, ale už pár týždňov po narodení sa jeho rodičia vrátili do Honkongu, odkiaľ pochádzali. V tomto meste strávil celú mladosť, ale ako 19-ročný sa vrátil do San Francisca. Hovorí sa, že Honkong opustil kvôli problémom s tamojšou mafiou. V USA už zostal, pričom sa tu niekoľkokrát zúčastnil majstrovstiev v karate, kde udivoval svojimi rýchlymi reakciami a údermi. Neskôr si založil svoj vlastný štýl bojového umenia, ktorý sa volá Jeet Kune Do.

Popri bojových umeniach sa venoval aj herectvu – účinkoval v niekoľkých seriáloch. Na svojom konte má dokonca aj sedem celovečerných filmov. Stihol toho skutočne veľa, a to aj napriek tomu, že zomrel veľmi mladý vo veku 32 rokov. Stalo sa tak 20. júla 1973 v Honkongu. Oficiálnou príčinou jeho smrti bol mozgový edém ako alergická reakcia na liek proti bolesti. Niektoré verzie však hovoria, že Brucea zabili tzv. dotykom smrti, čo je smrteľný úder, ktorý sa dá odhaliť až po dlhšom čase. Sympatizanti druhej teórie tvrdia, že Bruce Lee šíril východné tajomstvá medzi ľuďmi na západe a kvôli tomu sa stal nežiadúcim.

Tak či onak, Bruce Lee ostane navždy nezmazateľnou postavou vo svete bojových umení. Je dokonca považovaný za najvplyvnejšiu osobnosť bojových umení 20. storočia.

V posledných dňoch sa na internetových portáloch objavuje video, ktoré vraj ukazuje jedinú skutočnú bitku Bruce Leeho, aká bola kedy nahratá. Odkiaľ presne a z ktorého roku nahrávka pochádza, známe nie je, ale podľa informácií na YouTube, Bruce Lee na tomto videu bojuje s Tedom Wongom, čo bol jeden z jeho najlepších žiakov. Napríklad na sociálnej sieti Twitter sa najčastejšie uvádza, že video pochádza z Majstrovstiev sveta v karate z roku 1967.

Bruce Lee a jeho jediná skutočná bitka zachytená kamerou

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Video: YouTube | Foto: 9gag.com, Twitter