Cristiano Ronaldo je futbalista, ktorý na seba púta obrovské množstvo pozornosti. Niektorí ho milujú, iní nenávidia. Posledné informácie z tábora CR7 však jasne ukazujú pravú tvár tohto portugalského fenoména.

Cristiano Ronaldo je v posledných dňoch spájaný s odchodom do turínskeho Juventusu. Mnohí čakali, že prestup prebehne symbolicky v sobotu 7. 7., ale nestalo sa tak. Údajne transfer blokuje samotný Real Madrid, ktorý žiada od Cristiana verejné vyhlásenie. Aká je pravda, to sa dozvieme v najbližších dňoch.

Športovými magazínmi však koluje aj iná správa, ktorá jasne ukazuje charakter 33-ročného portugalského kanoniera. Juventus FC totiž nemá byť ani zďaleka jediným záujemcom o jeho služby. Okrem popredných európskych celkov sa mal ozvať aj jeden čínsky klub, ktorý Ronaldovi podľa Tutto Sport ponúkol dvojročný kontrakt s platom 100 miliónov eur za sezónu.

Cristiano by tak na svojom dvojročnom “výlete” v čínskej lige zarobil neuveriteľných 200 miliónov a stal by sa suverénnne najlepšie plateným futbalistom nielen sveta, ale aj celej histórie. Nikto by mu tento odchod ani nemohol zazlievať, pretože má už 33 rokov, čo je u futbalistov vek, kedy sa zvyknú sťahovať za “lepším dôchodkom” do exotických futbalových krajín. CR7 však čínske peniaze rázne odmietol!

Všetko nasvedčuje tomu, že Ronaldo prestúpi do talianskeho Juventusu, kde bude zarábať “len” 30 miliónov eur ročne. Nech máte na tohto hráča akýkoľvek názor, musíte uznať, že za odmietnutie Číny a za prístupenie na menší plat si zaslúži uznanie. Mnohí iní, možno dokonca drvivá väčšina, by ani neváhala. Cristiano Ronaldó sa však rozhodol zostať v Európe, pretože stále má v sebe motiváciu hrať futbal na tej najvyššej možnej úrovni. Klobúčik dolu!

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Goal.com, Tuttosport.com | Foto: Twitter, YouTube