Jedným z najdiskutovanejších športových momentov tohto týždňa sa stala penalta v nadstavenom čase štvrťfinálovej odvety Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom. Premenil ju CR7 a rozhodol tak o postupe „Pusiniek“ do semifinále. To, čo urobil pred ňou, jednoznačne ukazuje jeho pravú tvár!

Real Madrid vyhral prvý zápas nad Juventusom 3:0 a zdalo sa, že odvetný duel už bude len formalitou. Taliansky veľkoklub však v odvete húževnato zabojoval o semifinále a v nadstavenom čase druhého polčasu viedol Juventus nad „Bielym baletom“ 3:0. Čakalo sa, že príde na rad predĺženie, ale v 93. minúte bola odpískaná jedenástka pre Real Madrid.

Okamžite, ako Cristiano Ronaldo zistil, že bude zahrávať pokutový kop, ukázal svoju pravú tvár rýdzeho profesionála. Plne sa koncentroval len na penaltu a nenechal sa dokonca vyprovokovať ani verbálnymi útokmi od hráčov Juventusu. Ešte pred svojim kopom z bieleho bodu prehodil pár krátkch slov so spoluhráčmi Marcelom, Tonim Kroosom a Lucasom Vázquezom, ktorý spomínanú jedenástku vybojoval.

Ako už určite mnohí viete, Cristiano Ronaldo následne svoj pokus z penalty premenil a spečatil skóre štvrfinálovej odvety na konečných 1:3, čím zároveň aj rozhool o postupe Realu Madrid do semifinále Ligy majstrov.

Cristiano Ronaldo pred penaltou proti Juventusu

 

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: Twitter, Streamable.com