Maxim Čajkovič je 18-ročný slovenský hokejista, ktorý hráva na pravom krídle a v poslednom ročníku pôsobil v juniorskej QMJHL v tíme Saint John Sea Dogs. Počas NHL draftu 2019 bol v treťom kole z celkového 89. miesta draftovaný Tampou Bay a teraz sa dočkal nečakanej pocty. 

Ak sledujete dianie okolo zámorskej NHL, možno už vašej pozornosti neunikla instagramová stránka s názvom NHL Discussion. Tú sleduje takmer 300 tisíc ľudí a pravidelne tam nájdete novinky alebo rôzne zaujímavosti zo sveta najslávnejšej hokejovej súťaže sveta.

V posledných dňoch sa jej tvorcovia rozhodli zamerať sa na generálnych manažérov jednotlivých mužstiev a postupne uverejňujú ich poradie aj s popisom najlepších a najhorších kontraktov, trejdov a výberov v drafte.

Na 15. tej priečke sa ocitol generálny manažér Tampy Bay Julien BriseBois. Najlepší kontrakt v tíme Lightning je podľa NHL Discussion zmluva pre Nikitu Kučerova (8 rokov s cap hitom 9,5 miliónov) a najhorší pre zmenu ten pre Alexa Killorna, ktorý má zmluvu na 4 roky s cap hitom 4,5 milióna dolárov. Obe tieto zmluvy však ešte podpísal Steve Yzerman, ktorý je dnes už generálnym manažérom Detroitu Red Wings.

V kolonke najlepší výber v drafte ale nájdeme slovenského útočníka. Maxim Čajkovič bol draftovaný Tampou tento rok v 3. kole z celkového 89. miesta a napriek tomu, že bol v tohtoročnom drafte až treťou voľbou Tampy za dvojicou Nolan Foote (27. miesto) a Hugo Alnefelt (71. miesto), podľa NHL Discussion je práve 18-ročný Slovák najlepším výberom v drafte v podaní 42-ročného BriseBoisa.

Napriek tomu, že Maxim Čajkovič pravdepodobne odohrá budúcu sezónu v juniorskom tíme Saint John Sea Dogs v lige QMJHL, je veľmi pekné vidieť, že aspoň jeden z našich nádejných mladíkov dokázal výrazne zaujať prostredie zámorskej NHL. Maxim, držíme palce, aby si túto predpoveď NHL Discussion dokázal naplno pretaviť do reality.

Zdroj: Instagram/ Nhl.discussion | Foto: Facebook, Instagram/M..cajkovic88, Instagram/ Nhl.discussion