Počas uplynulého víkendu sa v najvyššej futbalovej súťaži v Taliansku odohral veľký šláger medzi Juventusom a SSC Neapol. Úspešnejší boli napokon hostia z Neapola, ktorí vyhrali po utešenej hlavičke Koulibalyho z 90. minúty. Pozrite, čo urobil po zápase legendárny Gigi Buffon!

Gigi Buffon musel len pred pár dňami stráviť trpké vyradenie z Ligy majstrov po kontroverznej penalte Realu Madrid. Cez víkend prišla ďalšia tvrdá rana v podobe prehratého zápasu s Neapolom, ktorý týmto víťazstvom skomplikoval Juventusu cestu za obhajobou titulu v Serii A. Turínsky klub totiž stratil svoj štvorbodový náskok a štyri kolá pred koncom súťaže stráca SSC na „Starú dámu“ už len jediný bodík.

Napriek dvom krutým porážkam v krátkom časovom slede dokázal Gianluigi Buffon nájsť v sebe toľko pokory a zmyslu pre fair-play, že po spomínanom zápase schválne zaostal za svojimi spoluhráčmi, ktorí si len na rýchlo podali ruky so súperom a odišli do šatne.

On však ihrisko neopustil a osobne zamieril za každým jedným hráčom Neapola, aby mu pogratuloval k cennej výhre. Toto jeho gesto si získalo obrovskú priazeň futbalových fanúšikov a my sa k obdivu prikláňame. Klobúk dole!

Buffon gratuluje hráčom SSC Neapol k výhre

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Twitter