Jednou z najpopulárnejších automobiliek u nás i vo svete je určite nemecký Volkswagen. Medzi jeho najrozšírenejšie modely patrí hatchback Polo, ktorý sa v roku 2018 dočkal novej verzie a tiež novej reklamy. Tá však bola z bizarného dôvodu zakázaná!

Volkswagen pre najnovšie Polo natočil v celku milú a sympatickú reklamu, na ktorej sú najskôr ukázané „garamboly“ dospievajúceho chlapca a následne to, ako tento maldík vezie svojho otca už ako vodič v novom Pole. V meste mu však znenazdajky vyskočí do cesty žena s nákupom. Ak by sa jednalo o nejaké šokujúce zábery z nehody, nebodaj krv a podobne, zákaz by sme určite pochopili.

Lenže v spomínanom videu ide vodič Pola iba rýchlosťou 32 km/h a žene sa absolútne nič nestalo, pričom sa jej auto ani len nedotklo. Organizácia Advertising Standards Authority, ktorá má na starosti schvaľovanie reklám, však tento spot od Volskwagenu zakázala. Dôvod? Vo videu hrá príliš veselá hudba a vodič pôsobí nezodpovedne, čo údajne pomáha k šíreniu bezohľadného správania za volantom. Názor si urobte sami.

Zakázaná reklama na Volskwagen Polo 2018

Zdroj: Autoforum.cz | Foto|Video: YouTube