Martin Dúbravka prišiel do Newcastle United v januári 2018 na hosťovanie s tým, že ak bude klub spokojný, v lete ho kúpi. Ešte pred pár týždňami všetko nasvedčovalo tomu, že trvalý prestup do Anglicka je hotovou vecou, teraz sa však majú veci úplne inak!

Martin Dúbravka bol brankárom českej Sparty Praha, keď prišlo nečakané hosťovanie do známeho anglického celku Newcastle United. S jeho výkonmi bolo vedenie klubu a tréner Rafael Benítez podľa všetkého spokojní, takže sa zdalo, že trvalý prestup bude už len formálnou záležitosťou. Posledné správy z Anglicka však hovoria o tom, že Newcastle sa obzerá po novom gólmanovi a ich vľobou by mal byť Alphonse Areola z PSG.

Areola je 25-ročný francúzsky brankár, ktorý v tomto ročníku odchytal za Parížanov 43 stretnutí vo všetkých súťažiach a v 21 prípadoch si udržal čisté konto. O štyri roky starší Martin Dúbravka nastúpil od januára za Newcastle do dvanástich duelov, pričom s čistým kontom opúšťal ihrisko štyrikrát.

Ak sa tieto informácie z anglických portálov ukážu ako pravdivé, súčasné hosťovanie slovenského gólmana Martina Dúbravku sa skončí 30. júna 2018 a on sa následne vráti do českého klubu AC Sparta Praha, ktorého je stále kmeňovým hráčom.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Metro.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter