Asi žiadne internetové stránky nie sú na svete tak používané ako Google a Facebook. A práve druhá menovaná má pristúpiť k radikálnej zmene, ktorá môže poriadne otriasť touto najpopulárnejšou sociálnou sieťou sveta. Facebook totiž pripravuje platenú verziu!

Hoci v niektorých zahraničných krajinách je už populárnejší Twitter alebo Instagram, v našich končinách je stále jednotkou medzi sociálnymi sieťami Facebook. Podľa posledných správ vedenie okolo Marka Zuckerberga zvažuje spoplatnenú verziu tejto stránky. Dôvodom je vysoký obsah reklám, ktoré síce prinášajú Facebooku obrovský zisk, no na druhej strane sú pre mnohých používateľov otravné. Je ale veľmi otázne, či si Facebook dokáže pomocou platiacich užívateľov zarobiť toľko ako reklamou. Za minulý rok totiž spoločnosť vďaka reklamám zarobila cca 41 miliónov amerických dolárov, čo je necelých 35 miliónov eur.

Ak sa naozaj platená verzia Facebooku stane skutočnosťou, stále zrejme nebude povinná pre všetkých, pretože Zuckerberg sa už dávnejšie vyjadril, že vždy bude existovať aj jeho bezplatná verzia. Všetci určite dôverne poznáme príslovie – sľuby sa sľubujú a chlieb sa je. V ktorých krajinách a kedy by malo dôjsť k spusteniu platenej verzie Facebooku, zatiaľ  známe nie je.

Zdroj: Bloomberg.com | Foto: Twitter