Posledné dni sú na Slovensku v znamení priam zničujúcich ochranných opatrení kvôli pandémii koronavírusu Covid-19. Prvotné zrušenie hromadných podujatí sa ukázalo ako likvidačné najmä pre šport a kultúru. Keď sa to včera odborníci spoločne s premiérom Matovičom (47) rozhodli zmierniť, tak sa však aj tak pochopenia od občanov nedočkali! 

Športové podujatia sa mali konať iba s negatívnym testom všetkých účastníkov, ktorý zároveň nesmel byť starší ako dvanásť hodín, no a kultúrnym podujatiam úplne odzvonilo. To bola realita po pondelkovej večernej tlačovej konferencii premiéra Igora Matoviča a hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorí týmito opatreniami reagovali na zhoršujúcu sa situáciu s pandémiou Covid-19 na Slovensku.

Športové zväzy, kultúrna obec a dokonca aj cirkev, ktorej omše mali byť taktiež zrušené na neurčito, sa okamžite rozhodli reagovať poriadne nahlas a odmietavo. A tak sa včera pod tlakom nielen ich, ale aj väčšiny občanov a médií, ktoré majú nepremyslených opatrení už plné zuby, rozhodli tieto obmedzenia trochu zmierniť. Na všetkých podujatiach či už vnútorných alebo vonkajších môže byť od 1.10. maximálne 50 ľudí, lebo tak je to podľa slov premiéra vraj fér.

Premiér Matovič to odprezentoval, ako inak, prostredníctvom statusu na Facebooku, pod ktorým sa spustila obrovská vlna kritiky. Nelogickosť najnovších krokov si totiž všimol takmer každý, no a ľuďom to už nedalo a tak sa snažili Matovičovi základnú matematiku vysvetliť po svojom. Nuž, uvidíme, čo prinesú ďalšie dni, keďže stanovené opatrenia sa menia častejšie ako počasie.

Igora Matovič o hromadných podujatiach

Komentáre občanov

Zdroj|Foto: Facebook/IgorMatovič, YouTube