Vojsko je základnou zložkou obrany väčšiny krajín na svete. Aktuálny rebríček sily vojenských armád opäť dokázal nadvládu tých najväčších svetových veľmocí. Ani Slovensko sa však nemusí za nič hanbiť! 

Tvorcovia rebríčka sa zamerali na celkovo 55 rôznych faktorov, ktoré ovplyvňujú silu jednotlivých vojsk. Najpodstatnejšími boli samozrejme počet príslušníkov v armáde (vzhľadom na veľkosť obyvateľstva), finančný rozpočet a rozmanitosť vojenských pozícií a zbrojného arzenálu. Vďaka množstvu prísnych kritérií sa teda mnohokrát stalo, že armáda s nižším počtom vojakom sa umiestnila v rebríčku vyššie, pretože vlastní napríklad jadrové zbrane.

Slovensko sa umiestnilo spomedzi 136 krajín na solídnom 62. mieste. V armáde máme celkovo 14 700 vojakov a investovali sme do nej cca 1 miliardu eur. Naši federálny bratia z Česka sa umiestnili na 30. mieste vďaka tomu, že ich armáda má 29 000 vojakov a česká vláda investovala do vojska cca 2,6 miliardy. Prvú desiatku najsilnejších vojsk sveta si môžete pozrieť nižšie.

TOP 10 najsilnejších svetových armád

 

Celý rebríček nájdete >>TU<<

Zdroj: Globalfirepower.com | Foto: YouTube