Nadnesene môžeme povedať, že kultový film Rocky je povinná jazda pre každého chlapa. Príbeh z prostredia boxu Sylvesterovi Stallonemu navždy zmenil život a vystrelil ho medzi hollywoodske hviezdy. Málokto však vie, koľko driny musel kvôli postave Rockyho Sly podstúpiť. Jeho tréningový plán bol totiž extrémne náročný!

Každý, kto videl túto boxerskú sériu filmov, si určite pamätá scény, ako Rocky Balboa behal hore schodmi, neustále skákal cez švihadlo, robil sed-ľahy či kľuky na jednej ruke alebo boxoval do hrušky. V porovnaní s realitou to bol však len slabý odvar. Sylvester Stallone totiž kvôli tejto role makal 2x denne počas šiestich dní v týždni. Aby boli tréningy poctivé, dohliadal na neho Mr. Olympia Franco Columbu. Sly o svoj tréning zhodnotil slovami: „Chcel som vyzerať ako Tarzan – elegantný a štíhly. Chcel som zabudnúť na objem a ísť si za dobre vybudovanými svalmi. Začal som s dvíhaním ťažkých váh a cvičil som 2x denne. Keď som natočil prvý diel Rockyho, svoj tréningový plán som kvôli ďalším dielom ešte zvýšil.“

O akom intenzívnom zvýšení to Stallone hovoril? Ak ste fanúšik tejto filmovej série, určite ste si všimli, že Stallone s každým dielom nabral viac svalovej hmoty. Keď sa pozrieme na jeho tréningový režim k snímke Rocky 3, dá sa povedať, že je to jeden z najnáročnejších tréningov v príprave na film vôbec. Aj sám Stallone neskôr priznal, že bol poriadne hlúpy. Na film Rocky 3 sa Sly pripravoval nasledovným spôsobom, ktorý opakoval minimálne 6 dní v týždni:

  • 20 kôl boxovania v ringu
  • 2 hodiny dvíhania váh v posilňovni
  • 2 míle (3,2 Km) joggingu
  • skákanie cez švihadlo

Franco Columbu, ktorý spolu so Stallonem cvičil, si taktiež zaspomínal na spoločné tréningy: „Vypracoval som plán, ktorý bol pre neho správny a potom som ho viedol. Neustále sa zvyšujúce hmotnosti a opakovania. Vedel som, že ho poriadne namotivuje, ak so mnou skúsi udržať krok. Ak som s činkou spravil 12 opakovaní, Sly spravil 7. Ďalšiu sériu som spravil 15 opakovaní a on sa pokúsil urobiť aspoň 10. Na koniec nášho tréningu cvičil biceps s 30-kilogramovými jednoručkami.“

Jeho jedálniček bol zameraný skôr na obsah potrebných živín ako na kvantitu:

  • Pred raňajkami – pohár tekutých aminokyselín
  • Raňajky – 3 vaječné bielky, ovsené vločky, toast z ražného chleba, čerstvá papája, zopár fíg
  • Obed – zapekaná cuketa, grilované kura bez kože, šalát, figy alebo bobuľové ovocie
  • Večera – šalát, grilovaná ryba, toast z chleba s vysokým obsahom vlákniny, občas teľacie mäso

Dá sa povedať, že Sylvester Stallone je stelesnením Rockyho Balbou – obaja si išli tvrdo za svojím snom a úspech sa nakoniec dostavil. Ak ste film o boxerovi menom Rocky nevideli, určite tak urobte, možno inšpiruje aj vás.

Zdroj: Unilad.co.uk, YouTube.com | Foto: Facebook