Napriek tomu, že na Slovensku už od 25. marca platí nariadenie o tom, že mimo bydliska je každý občan povinný mať rúško, stále sa nájde niekoľko nezodpovedných, ktorí toto nariadenie nerešpektujú. Vláda teraz pritvrdila a zaviedla nové opatrenie, ktoré bude takýchto ľudí pokutovať poriadne mastnou sumou. 

Ešte 25. marca sa na oficiálnom facebookovom profile Úradu verejného zdavotníctva Slovenskej republiky objavil oznam, že nosenie rúšok na verejnosti je až do odvolania povinné. „Nosenie tvárových rúšok na verejnosti je od 25.03.2020 od polnoci povinné. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorým sa všetkým osobám zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest (napríklad respirátor, rúško, šál, šatka a podobne).“

Doteraz bolo nenosenie rúška na verejnosti trestané blokovou pokutou vo výške 30 eur, ale počas mimoriadnej relácie na TV Markíza minister vnútra Roman Mikulec vyhlásil, že vláda schválila nové opatrenie. Po novom tak platí, že ak príslušníci policajného zboru prichytia občana na verejnosti bez rúška či bez iného prekrytia horných dýchacích ciest, dostane pokutu vo výške 1000 eur.

Zdroj: TV Markíza, Hitky.sk | Foto: Facebook