Tento týždeň sa začalo súdne pojednávanie s významnými členmi bývalej slovenskej mafie známej najmä z 90-tych rokov. Piati mafiáni zo skupiny Sýkorovcov sú totiž obvinení z niekoľkých účastí na vtedajších vraždách a ďalších závažných trestných činov. A jeden z nich sa rozhodol priamo pred súdom naložiť svedkovi a bývalému bossovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi (52)!

V tomto zamotanom prípade je obžalovaná pätica Ivan Cupper, Ladislav Badó, Juraj Havran, Róber Lališ (prezývaný Kýbel) a Alojz Kromka (známy pod prezývkou Čistič). Práve nechválne známy nájomný zabijak Lojzo Čistič sa pred súdom rozhodol otvorene povedať, čo si o niekdajšom šéfovi podsvetia na Slovensku myslí. Podľa jeho slov priamo zo súdneho pojednávania, ktoré interpretoval portál Teraz.sk, je Mikuláš Černák farizej, klamár a šmejd.

Čistič tvrdí, že Černák zabíjal, zakopával a odrezával hlavy: „Keby sa v 90.rokoch dali robiť selfíčka, tak tento kanibal by ich mal s každou obeťou s odrezanou hlavou a nebolo by treba žiadne dokazovanie,“ vyjadril sa vo svojej výpovedi. Černák totiž vo svojej knihe „Prečo som prelomil mlčanie“ z roku 2015 opisuje veľkú väčšinu vtedajších zločinov mafie na Slovensku, čím postavil do zlého svetla množstvo svojich bývalých komplicov a budúci rok by mal do kín prísť o ňom dokonca aj film s názvom „Miki“.

Každý z nich sa teraz snaží si zachrániť svoju kožu a na rôznych súdnych pojednávaniach sa v rozličných výpovediach priam predbiehajú. Aj toto ešte vyzerá na poriadnu zápletku, keďže niektorí z obžalovaných sa k výpovedi odmietli dostaviť a svoju vinu kategoricky odmietajú. Do tejto obžaloby je totiž zahrnutá aj vražda bývalého bossa košického podsvetia Róberta Holuba.

V tej by mali mať údajne prsty okrem vyššie zmienených Láliša, Badá a Kromku aj Jozef Roháč a Martin Bihári (prezývaný Rus). Badó tvrdí, že s tým nemá nič spoločné a je vlastne na 23 rokov odsúdený za skutky, ktoré ani nespáchal. Láliš, Roháč a Bihári nepovažovali svoju účasť na súde za nutnú, a prví dvaja sú navyše už teraz odsúdení na doživotie. Čistič na záver Černáka nazval mediálnym exhibicionistom, ktorý do médii vraj vypisuje ako verejne činná osoba.

Mafiáni – Alojz Kromka

Zdroj: Teraz.skFoto|Video: YouTube